"Meydanı 3-5 Çapulcuya Bırakmayız"

"Meydanı 3-5 Çapulcuya Bırakmayız"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Hükümetimiz güçlüdür, devletimiz güçlüdür. 3-5 çapulcuya meydanı bırakacak değiliz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Yapılanların hepsinin hesabını Allah'ın izniyle soracağız. Memleketimizi zalimlerin eline bırakmayacağız. Bu vatan bizim hepimizin ve biz birlikte Türkiye'yiz" dedi.

Arınç, yeni Malatya Devlet Hastanesi'nin yanındaki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, cuma namazını Yeşilyurt ilçesinde Özal Mahallesi'ndeki camide kıldığını belirterek, "Ülkemizi karıştırmak isteyen eşkıya grubu kötülükler yapıyor. Ve hoca efendi çok güzel bir hutbeyle ülkemizi sevmenin, birbirimizi sevmenin, Kur'an'daki ayetlerle Müminlerin ancak kardeş olduğunun ispatını yapıyordu" ifadesini kullandı.

Malatya'nın tarihiyle çok köklü olduğunu vurgulayan Arınç, inancıyla, ilmiyle, ahlakıyla fevkalade güçlü bir il olan Malatya'dan büyük alimler ve entelektüellerin çıktığını kaydetti.

Malatya'da her fikirden insan olduğunu ama hiçbirisinin birbiriyle kavga etmediğini, birbirini yok etmeye çalışmadığını ifade eden Arınç, şöyle konuştu:

"Kimse birbirinin üstüne basıp yükselme gayreti içinde değil, birbirini seviyor, insan gibi konuşuyor, gerekiyorsa tartışıyor. Malatya bir huzur kenti, kavga yok, çatışma yok. Ufak tefek olanlarını saymıyorum. Onun için başka ilde olan çatışma ve kavganın Malatya'da olacağını hiç kimse düşünmesin. Burası huzur beldesi, burası kardeşlik beldesi. Burası devletini, hükümetini, bayrağını, vatanını sevenlerin memleketi. Burası Malatya. İnanıyorum ki Malatya gibi bir Türkiye olacak. Malatya gibi sükunet, Malatya gibi güvenlik, Malatya gibi çalışkanlık, Malatya gibi dürüstlük, Malatya gibi namusa değer veren büyük bir Türkiye olacağız."

Arınç, AK Parti'nin 12 senedir hükümette olduğunu, 3 genel, 3 mahalli seçim ve 2 referandum geçirdiklerini belirterek, Malatya'da her seçimde Türkiye ortalamasının üstünde oy aldıklarını anlattı.

Bu başarı nedeniyle Malatyalıları tebrik ettiğini dile getiren Arınç, sözlerini "Hükümetimiz güçlüdür, devletimiz güçlüdür. 3-5 çapulcuya meydanı bırakacak değiliz. Yapılanların hepsinin hesabını Allah'ın izniyle soracağız. Memleketimizi zalimlerin eline bırakmayacağız. Bu vatan bizim hepimizin ve biz birlikte Türkiye'yiz" diye tamamladı.

AA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.