MHP'de sürpriz bir genel başkan adayı

MHP'de sürpriz bir genel başkan adayı

Koray Aydın’ın ardından MHP’de adaylık yarışına sürpriz bir isim daha giriyor. Abdüllatif Şener’in Türkiye Partisi'nde görev alması beklenen ancak son anda sürpriz yapan isim...

İşadamı Ahmet Reis Yılmaz, MHP’de liderlik için kolları sıvadı.

Yılmaz, geçtiğimiz günlerde Abdüllatif Şener’in Türkiye Partisini kamuoyuna açıkladığı toplantıya katılarak tartışma yaratmıştı. Şener’in partisinde görev alması beklenen Yılmaz sürpriz yaptı, Türkiye Partisi yerine MHP genel başkanlığına aday olacağını açıkladı.

İsrail’de iş yapan en büyük Türk inşaat şirketinin sahibi olan Yılmaz, bu ülkede Savunma Bakanlığı ve Hava Kuvvetleri Binalarını yapması ile tanınıyor.

MHP parti yönetiminde bir dönem “hükümeti izleme komitesi”nde de görev alan Ahmet Reis Yılmaz, başkanlık için bende varım dedi, Bahçeli’ye karşı bayrak açtı.

Siyasetin yeni yüzlere ihtiyacı olduğunu savunan Yılmaz, Bahçeli’nin son görevinin MHP’yi yeni döneme taşıyacak şekilde yenilemek olduğunu söyledi. Yılmaz bu bağlamda MHP’nin genel başkanlığına aday olacağını açıkladı.

MHP’de daha önce de Bayındırlık ve İskân Eski Bakanı Koray Aydın genel başkanlığa aday olduğunu açıklamıştı.

Aydın, 255 üyenin imzası ile olağanüstü büyük kongre başvurusunda bulunmuş, ancak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli talep edilen olağanüstü kongrenin makul bir izahının olmadığını, kongrenin zamanında yapılacağını açıklamıştı.

Etiketler :