Milliyet İslam düşmanı

Milliyet İslam düşmanı

Geçtiğimiz hafta İstanbul'da Gazze'ye destek için yapılan konferans, Milliyet gazetesi tarafından bugün "İstanbul'da Cihat Zirvesi" başlığıyla manşete taşındı.

Milliyet gazetesinden bir çarpıtma haber daha. İslam dünyasından 300'e yakın alim, düşünür ve yazarın "Gazze'ye Destek" için yaptıkları konferans, Milliyet gazetesi tarafından "İstanbul'da Cihat Zirvesi" başlığıyla manşet oldu.

İstanbul Atatürk Havalimanı yakınlarındaki “Holiday Inn Airport” Oteli’nde geçen hafta sonu yapılan konferansta Gazze için büyük meblağda maddi yardım toplanmıştı.

Milliyet gazetesinin BBC muhabiri Bill Law’ın haberine dayanarak manşetine taşıdığı haberin gerçek ile hiçbir bağlantısının olmadığı belirtildi. "Saldırganlık Karşıtı Küresel Kampanya" isimli organizasyon tarafından yapılan konferansın organizatörü Lübnanlı muhtedi Rabih el Haddad, BBC'nin olayı çarpıttığı söyledi. El Haddad, İstanbul'da cihat çağrısı değil, Gazze'ye maddi ve manevi yardım için çağrıda bulunduklarını bildirdi. Türkiye'nin Gazze'ye yönelik desteğinin batılıları endişelendirdiğini belirten el Haddad, bu tür komplolara karşı dikkatli olunması gerektiğini açıkladı.

Rabih el Haddad, BBC muhabirin Bill Law'ın konferansta yer almak yerine otel lobisindeki barda içki içmekle meşgul olduğunu sadece aralarda yönlendirdiği ilginç sorularla olayı sabote etmeye çalıştığına da dikkat çekti. El Haddad, "İsrail basın aracılığıyla Gazze'ye yönelik desteği çarpıtmak istiyor" dedi.

KONFERANSIN SONUÇ BİLDİRİSİ

"Saldırganlık Karşıtı Küresel Kampanya" isimli organizasyonun Genel Sekreteri olan Rabih el Haddad, konferansta 8 karar olduğunu ve bunun organizasyon sitesi olan www.qawim.net 'e bulunduğunu söyledi. El Haddad alınan kararları şöyle sıraladı:

1- Filistin sorunu, İslami bir sorundur ve tüm Müslümanları ilgilendirmektedir. İşgalci Siyonistlere karşı Mübarek Kudüs topraklarında verilen mücadele dini bir mücadeledir.

2- Bölgenin karşı karşıya bulunduğu yeni siyasi değişimler, özellikle Filistin sorunu başta olmak üzere İslam ümmetinin önünde tehditlerin ve sorunların daha da artacağına yönelik işaretler veriyor.

3- Katılımcılar, Gazze sorunun büyük Filistin sorununun bir parçası olduğunu teyid eder ve Gazze’ye yönelik yardımların, merkezinde Kudüs olan Filistin sorunun bütünün unutturmayacağını hatırlatır.

4- İslam dünyasının önde gelen âlimleri, Filistin sorununa yönelik yeni bir merhale başlatmalı ve Filistinlilere her türlü maddi ve manevi desteği sürdürmelidirler.

5- Başta Siyonist İsrail olmak üzere İslam dünyasının diğer düşmanlarına karşı temel ilkelerden ve yasal uygulamalara zarar vermeyecek şekilde çatışmanın yönetimine yönelik bir yol izlenmelidir.

TÜRK ÜRÜNLERİNİ ALMAK FARZDIR

6- Katılımcılar, Filistin sorununa maddi ve manevi olarak sahip çıkan tüm Müslüman halkları saygıyla selamlar ve ilmi, fikri ve siyasi olarak daha çok desteğin sağlanması için çaba sarfedilmesini salık verir.

7- Katılımcılar, Arap devletlerinin halklarının Filistin’e yapacağı maddi ve manevi yardımlara imkân tanıması konusunda bir çağrısının yapılması konusunda anlaştı.

8- İsrail, ABD ve destekçilerinin tüm ürünleri boykot edilmeli ve buna karşılık Türk ürünü malların almak herkes için bir görevdir. Arap halklarının, Türk ürünlerini alması için lobi çalışması yürütülmelidir. Son olarak, Türkiye ekonomisine büyük destek olunması için Arap işadamlarının Türk iş adamları ile birlikte iş yapmaları çağrısında bulunuyoruz.Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 882 defa okunmuştur