Münevver'i yatak odasında öldürmüş

Münevver'i yatak odasında öldürmüş

Hunharca katledilen Münevver Karabulut'un katil zanlılarının sitenin güvenlik kamerasınca tespit edildiği öğrenildi.

Katledilen 18 yaşındaki Münevver Karabulut'un amcası Hüseyin Karabulut, yeğeninin Bahçeşehirdeki evin yatak odasında öldürüldüğünü söyledi. Cem Garipoğlu'nu yakalamak için Bahçeşehir'deki evine giden dedektiflerle birlikte yeğeninin de o eve gittiğini söyleyen amca Hüseyin Karabulut 'Baba Mehmet Nida Garipoğlu evde yokmuş. Anne evdeymiş. Polis her yerin temizlenmiş olduğunu görünce evi karartmış ve fosforlu ışıkla detaylı bir inceleme yapmış. Yatak odası ve salonda kan izlerine rastlanmış. Bu kan örneklerini aldı ve yeğenim Münevver'e ait kan izleri olduğu tespit edildi' dedi.
ŞOFÖR DE YAKALANDI

Cineyet masası dedektiflerinin cinayetin bir numaralı şüphesi Cem'i yakalamasının an meselesi olduğu öğrenildi. Polis, cinayete karıştığı iddiasıyla Garipoğlu ailesinin şoförünü arıyor. Ayrıca, Cem Garipoğlu'nun sürekli kullandığı korsan taksicilik yapan bir kişi dün sabah 05.00'da yakalandı. Şoförün yakalanmasından sonra cinayet masası dedektifleri olayda kullanılan ve genç kızın parçalara ayrılmış cesedinin taşındığı Citroen C-4 marka otomobili de buldu. Dedektifler, otomobilde yaptıkları incelemede vahşetin kan izlerini tespit etti. Genç kızın cesedini çöp konteynerina atılmasına şoförün yardım ettiği belirtiliyor. Görgü tanıklarının gördüklerini ileri sürdüğü Citroen C-4 marka otomobili ise Cem Garipoğlu'nun babası Mehmet Nida Garipoğlu'nun özel şoförünün kullandığı belirtiliyor.

16 KAMERA KAYDI VAR

Bahçeşehir'deki Şelala Evleri 73 numaradaki villa, tam 16 kamerayla gözetleniyor. Cinayetten önce eve giriş anı, cinayetten sonra evden çıkanlar ve genç kızın cesedinin yüklendiği otomobil kamera görüntülerine takıldı. Dedektifler, genç kızın cesedini Etiler'de çöp konteynerında bulmasının ve diğer konteynerda da dershane kartından kimlik bilgilerine ulaşmasının ardından sevgilisi Cem Garipoğlu'nun bilgisine ulaştı.

NERDE OLDUĞUNU BİLMİYORUZ

Anne Ayşe ve baba Mehmet Nida Garipoğlu'nun emniyette verdikleri ifadede, 'Çocuğumuzun nerde olduğunu bilmiyoruz. Biz de onun hayatından endişe ediyoruz' dedikleri öğrenildi. Garipoğlu ailesi, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adli Tıp'a götürüldü.


Şirketlerin patronu olacaktı 'zanlı' oldu!

Babası ünlü bir içki markasının ortaklarından olan 6 dil bilen Kolejli Cem Garipoğlu'nun işlediği cinayet ile birlikte ailesinin tüm planlarını bozdu. Oğullarının iyi eğitim alarak şirketlerinin başına geçirmeyi, planlayan işadamı Mehmet Nida Garipoğlu ve eşi Ayşe Garipoğlu oğulları Cem için hiç bir masraftan kaçınmadılar. Çocuklarının iyi bir eğitim alması için servetlerini harcayan aile ortaya çıkan cinayet karşısında perişan oldu. Oğullarına delillerin karartılmasında yardım ettikleri ve kaçmasına yardımcı oldukları gerekçesi ile gözaltında bulundurulan ailenin sinir krizleri geçirdikleri öğrenildi.


Görüntüler polisin elinde

Münevver Karabulut'un amcası Hüseyin Karabulut, Şelale Vilları'nın güvenliğini sağlayan 16 kamera görüntüsüne polisin el koyduğunu söyledi. Amca Karabulut emniyet güçlerine katili ya da katilleri bulacaklarına güvendiklerini söyleyerek 'Özel bir ekip kurmadık. Cinayet masası dedektifleri cinayeti çözecek' dedi.


Susma haklarını kullandılar

Şişli Etfal Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Mehmet Nida-Ayşe Garipoğlu çifti, elleri kelepçelenmiş olarak işlemlerinin yapılması için emniyete götürüldü. Poliste susma hakkını kullanan çift, cinayete ilişkin bilgileri bulunmadığını belirterek, "Oğlumuzun hayatından endişe ediyoruz" dedi.


Arkadaşları yürüyecek

Münevver Karabulut'un vahşice öldürülmesine karşı tepkilerini sokağa da taşımaya hazırlanan arkadaşları, bugün Etiler'de tepki yürüyüşü yapacak. Facebook'ta Münevver Karabulut için 5 bin 293 üye, 21 pano konusu ve bin 68 duvar yazısı oluşturuldu. Tartışma panosunda ise, 'Araştıralım hep beraber', 'Münevver Karabulut'a içinizden gelen şiirleri yazalım', 'Katil sevgili olmayabilir' gibi gruplar oluşturuldu. Münevver Karabulut'un cenazesinden görüntülerin de olduğu Facebook'ta, Karabulut'u tanımayan çok sayıda kişinin yorumlar yaparak çeşitli fikirler sunması da dikkat çekiyor.