Müzakere ediyoruz, aklınızı başınıza toplayın!

Müzakere ediyoruz, aklınızı başınıza toplayın!

İmralı'dan seslenen Öcalan, yayınlanan bildiride Kürt siyasetini dolaylı olarak uyardı.

Son derece ciddi gelişmelerin yaşandığı kritik bir dönemden geçildiğine dikkat çeken Öcalan, sadece bölge açısından değil, insanlığın geleceği açısından da bıçak sırtı olarak tanımlanabilecek günlerden geçildiğini belirtti.

Gelinen noktada yol haritasının eylem planının da ortaya çıktığına değinen Öcalan, "Burada dar anlamda yürütülen görüşmelerden, müzakere yanı ağır basan bir kararlılık ortaya çıkmış ve bu düzeyde mutabakata varılmıştır." dedi.

DİKKAT! KRİTİK BİR DÖNEMDEYİZ

Öcalan, bu sürece ciddiyetle ve büyük fedakarlıklarla gelindiğini vurgulayarak, Kürt süyasetine de daha hassas ve yapıcı bir siyaset gütmeleri konusunda dolaylı olarak uyarıda bulundu ve ekledi: "Artık birincil öneme haiz olan şey bu yol haritası ve eylem planının anlamlı bir ilkeler bütünlüğü ile çerçevelenmesidir. Çünkü en ideal eylem planı bile ilkesel bir bütünlükle ele alınmazsa kuru bir metin olmaktan öteye geçemez. Bu ilkelerin belirleneceği zemin ise, başta kurullar ve komisyonlar olmak üzere müzakere organlarının oluşmasıyla mümkündür. Bu çerçevede, bakanlar kurulu kararı haline gelen müzakere iradesinin pratikleşmesinin önünde hiçbir engel kalmamıştır. Resmileşen bu metin doğrultusunda ve metnin içeriğine uygun olarak resmi müzakerelerin zaman kaybetmeksizin başlaması oldukça önemlidir. Ciddiyetle ve büyük fedakarlıklarla bu noktaya getirmeyi başardığımız sürecin geleceği ve selameti atılacak adımların hızı ve ciddiyetiyle doğrudan bağlantılı hale gelmiştir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.