Nejad, Erdoğan'a ne dedi?

Nejad, Erdoğan'a ne dedi?

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Davos çıkışı için ne dedi?

Başbakan Erdoğan’ı Davos çıkışı nedeniyle kutlayan Ahmedinecad “Cesur tavrınızı kalpten selamlıyorum. Dünya halklarının dugyularına tercüman oldunuz” dedi.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, Davos’taki oturumda sergilediği tutumdan dolayı Erdoğan’a teşekkür etti. Ahmedinecad yayımladığı mesajda Erdoğan’a hitaben şöyle dedi: “Cesurca tavrınız, gerçekleri açıkça ifadeniz, Filistin, bölge ve adaletten yana dünya halkları için mutluluk ve heyecan yaratmıştır. İran halkı, değerli tutumunuzu en samimi kalple selamlıyor, takdirle karşılıyor, sizin ve büyük Türk milletinin başarısı için dua ediyor. Acizane, büyük İran halkının temsilcisi olarak cesurca tutumunuzdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Allah’tan siz, Türk devleti ve milleti için sağlık ve başarılar diliyorum. Sadece Türk halkının duygularına değil, bölgenin ve dünya halklarının duygularına tercüman olduğunuz.”

İran Anayasayı Koruyucular Konseyi Genel Sekreteri Ayetullah Ahmed Cenneti de “Aziz ve muhterem kardeşim Erdoğan, İsrail’in katliamları karşısındaki cesurca ve mertçe tutumunuzdan dolayı kendim ve İran halkı adına teşekkür ve takdirlerimi sunuyorum. Yiğitçe tutumunuzla Filistin halkını mutlu ettiniz ve bazı Arap liderleri de utandırdınız. Her zaman başınız dik olsun. Başarılar diliyorum” dedi. İran Dışişleri Bakanı Menuçehr Mutteki de Başbakan Erdoğan’ın Peres’e tepkisinin haklı gerekçeleri olduğunu söyledi.

Kaynak:Haber Kaynağı