Neresinden Tutarsan Tut Elinde Kalıyor

Neresinden Tutarsan Tut Elinde Kalıyor

Yeni Cumhurbaşkanlığı Konutu ile ilgili tartışmaların geldiği nokta, “meseleyi neresinden tutarsan tut elinde kalıyor” dedirtiyor.


1. GARİPLİK:

Ülkeye müthiş bir eser kazandırılmış, fakat altında Erdoğan’ın imzası olduğu için malum çevreler değişik argümanlarla saldırıya geçmiş durumda. Haftalardır yeni Cumhurbaşkanlığı Konutu ve Erdoğan’a saldırıyorlar. Meseleye aslında çok uzağında oldukları bilinen “israf” gibi noktalardan yaklaşıp, halkı iktidara ve Erdoğan’a karşı kışkırtmaya çalışıyorlar.

2. GARİPLİK

Birilerinin “AK Saray” olarak isimlendirdiği yeni Cumhurbaşkanlığı Konutu’nun ilk yabancı konuğunun Papa Francis olacak olması da ikinci bir gariplik olarak dikkat çekiyor. Papa, Türkiye'ye 28 Kasım'da gelecek. Hıristiyan Katoliklerin ruhani lideri olan Papa Francis, aynı zamanda "Devlet Başkanı" sıfatı da taşıdığından, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ağırlanacak.

3. GARİPLİK:

Ülke içinde malum çevreler AK Parti’ye muhalefet edeyim derken, Türkiye’yi yabancı ülkelere jurnallemekten, kötü göstermekten çekinmiyor. İşte son örneği, Mimarlar Odası. Oda, Papa’ya mektup göndererek “Kaçak saraydaki daveti reddet” çağrısı yapıyor.

4. GARİPLİK:

Mimarlar Odası’nın Vatikan’a gönderdiği bu mektup bugün bir kısım gazetelerde geniş yer aldı. Örneğin Taraf adlı gazete, iktidara muhalefet uğruna tüm bu garip gelişmeleri, “DİPLOMATİK BOYKOT” diye sahiplenerek, üçüncü bir garipliğe imza attı. Taraf sürmanşetinde bugün bu başlık altında “Mimarlar Odası, 28 Kasım’da AK Saray’ın ilk yabancı konuğu olarak ağırlanacak Papa Francis’e ‘Kaçak saraydaki daveti reddet’ çağrısı yaptı.

Habervaktim.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.