Nisan yağmurları kapıda

Nisan yağmurları kapıda

Hava sıcaklığı Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, güney kesimlerde ise 2 ila 4 derece artacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında sabah saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

Hava sıcaklığı Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, güney kesimlerde ise 2 ila 4 derece artacak.

Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta, kuzeybatı kesimlerde zaman zaman kuvvetli olarak esecek.

-SİS UYARISI-

Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında sabah saatlerinde sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde düşüş vb.)karşı yetkililerin ve ilgililerin dikkatli olması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı (14)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (17)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (20)

ADANA: Parçalı ve az bulutlu (28)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, batı ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (24)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde yer yer sis görülecek. (12)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (12)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu (24)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Isparta ve Burdur ile Antalya'nın batı ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Konya, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Sivas) kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin kıyı kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Orta Karadeniz'in kıyı kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevreleri çok bulutlu kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

Etiketler :