'O sözlere ben de isyan ederdim'

'O sözlere ben de isyan ederdim'

'Analarını bile satan zihniyet' diyen Oktay Ekşi'nin patronu Aydın Doğan, konu ile ilgili yorum yapmaya yanaşmadı ancak zor da olsa Şamil Tayyar'a kısa bir açıklama yaptı.

Başbakan ve Bakanlara hakaret ettiği yazısından dolayı hem özür dileyen hem de istifa eden Oktay Eksi hakkında Aydın Doğan ne diyor? Star GazetesiAnkaraTemsilcisi Şamil Tayyar'a açıklama yapan Doğan konuşmak ismese de Oktay Ekşi'nin yazısına tepkili.

İşte Doğan'ın Tayyar'a yaptığı açıklama :

Yazarları böyle düşünüyor da Aydın Doğan ne alemde? Oktay Ekşi'nin istifasını kendi mi istedi? O küfürden haberi var mıydı? O küfrü nasıl yorumluyor? Bence bu soruların cevapları da önemli...

Dün Aydın Bey'i aradım. Açıklama yapmak istemedi ama bir süre sohbet imkanımız oldu. 9 yıl Milliyet'te patronluğumu yapan Aydın Bey, çok üzgündü, bu üzüntüsü sadece sözcüklere değil ses tonuna da yansımıştı.

Gazetecilik dürtüsüyle sohbetin bir kısmını yazmak istedim, Aydın Bey, “Şamil bana gazetecilik yapma” diye sitem etti, ısrarım karşısında şöyle dedi: “Bu konuda hiçbir şekilde değerlendirmemin çıkmasını istemiyorum, çok yoruldum, bab-ı ali'de çalışanların yüzde 85'i benim kuruluşlarda çalışmıştır ama sabah erken kalkan bana küfretmeyi, spekülasyon yapmayı kendine ilke edinmiş sanki, buna üzülüyorum, çok dertliyim, lütfen hiçbir şey yazma. İlla yazacağım diyorsan sana bıraktım. Ama yazmazsan memnun olurum.”

Aydın Bey'in bu hassasiyetine binaen sadece sözlerinden çıkardığım bazı mesajları ve bir iki kısa cümleyi aktarmakla yetinmek istiyorum.

1- Tartışma konusu olan sözcükler yazıya gece saat 24'den sonra kontrol dışı eklenmiş, önceden kesinlikle haberi yok.

2- İstifa baskısı yapılmadı, ancak istifa ettiğinde arkasında durma ihtiyacı hissedilmedi.

Aydın Bey ayrıca dedi ki: “Oktay Bey kendine yakışanı yaptı. O sözler bana söylense ben de isyan ederdim.”


Oktay Ekşi yazısında Başbakan ve Bakanlara hakaret etmişti, gelen tepkiler üzerine görevinden istifa etmişti:

 


Etiketler :