'Oğlunuz şehit olmadı intihar etti'

'Oğlunuz şehit olmadı intihar etti'

Er Ali Yüksel'i 'şehit oldu' deyip devlet töreniyle uğurladılar.

Şanlıurfalı er Ali Yüksel'i "şehit oldu" deyip devlet töreniyle uğurladılar. 5 ay sonra askerden kaçmak için intihar ettiğini açıkladılar. Şehidin ailesi askeri savcılığın raporuyla bir kez daha yıkıldı...

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde 6 ay önce teröristlerce açılan taciz ateşi sonucu ''şehit olduğu'' belirtilen ve askeri törenle toprağa verilen Jandarma Komando Ali Yüksel'in ölümüyle ilgili 8. Kolordu Komutanlığı Askeri Savcılığı’nca yürütülen soruşturma tamamlandı. Aileye tebliğ edilen raporda, Yüksel'in, ''askerliğe elverişsiz hale gelmek için kendini yaraladığı ve daha sonra öldüğü'' belirtildi.

Bu haberle yıkılan anne Fatma Yüksel kalp krizi geçirirken, Cumhurbaşkanı, Başbakan, ve Genelkurmay Başkanı’nından, taziye telgrafları aldıklarını söyleyen baba Hüseyin Yüksel, "Acımız hala tazeliğini korurken, böyle bir haber gelmesiyle yıkıldık" dedi. Ailenin avukatları rapora itirazda bulundu.

Avukatlar, İçişleri ve Milli Savunma Bakanlığı'na da ailenin 13 ferdi adına başvurarak, "Ailenin destekten yoksun kalma tazminatı ve manevi tazminat" talebiyle 395 bin TL istedi, taleplerinin 60 gün içinde yerine getirilmemesi durumunda AİHM’e gideceklerini söyledi.