Öğrencilerin zorla başı açtırıldı

Öğrencilerin zorla başı açtırıldı

Ankara Batıkent Lisesi’nde sınava giren adaylar, başörtüsü engeliyle karşılaştı. Sınav esnasında zorla başı açtırılan adaylar skandalı ağlayarak anlattı...

Ankara Batıkent Lisesi’nde sınava giren adaylar, başörtüsü engeliyle karşılaştı.

Sınıflara giren görevliler başörtülü öğrencilerden başlarını açmaları istendi. Bu talep üzerine çok sayıdaki öğrenci, başını açarak sınava girmek zorunda kaldı. Bu uygulama ile moralinin çok bozulduğunu ve sınavının kötü geçtiğini dile getiren Vahide Yalçın adlı öğrenci, sınav sonrası gözyaşlarına boğuldu. Yeşim Öz isimli öğrenci ise “İçeri girdikten sonra, öğretmenler sınıfları dolaştılar. Tek tek başımızı açmamız gerektiğini söylediler. Ben de açtım... Karşı gelseydik sorun yaşardık, moralimiz bozulsa da girmek zorunda kaldık.” diye konuştu. Başörtüsünü açmadığını söyleyen Ayşenur Tutucu ise “Ben başımı açmadım. Hakkımda bir tutanak da tutulmadı” dedi.

Üzerine pano düştü sınava giremedi

Manisa’da geçen hafta üzerine reklam panosu düşen Tuğba Bağcı’nın (18) Manisa Devlet Hastanesi’nde YGS’ye girmesi için yapılan müracaata ÖSYM olumsuz yanıt verdi. Hastanın doktoru da sağlık sebeplerinden dolayı okula taşınmasına izin vermediği için Tuğba Bağcı, YGS’ye katılamadı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :