'Ölürsem sorumlusu Kılıçdaroğlu'dur'

'Ölürsem sorumlusu Kılıçdaroğlu'dur'

Yüksek tansiyon hastası kadın, Erdoğan'a mektup yazdı ve ilginç bir vasiyette bulundu

Yüksek tansiyon hastası kadın,Erdoğan'a mektup yazarak, CHP liderini televizyonda izleyince tansiyonunun daha da çıktığını, ölürse sorumlusunun Kılıçdaroğlu olacağını söyledi.

Bursa merkez Osmangazi ilçesi Sakarya Mahallesi'nde oturan hipertansiyon hastası Cemile Özaydın, televizyondaki mitinglerinden takip ettiği Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerini duyunca tansiyonunun çıkarak, rahatsızlandığını öne sürdü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hitaben bir mektup yazan Özaydın, ölümü halinde sorumlu kişi olarak Kılıçdaroğlu'nun savcılığa verilmesini istedi.

Dilekçesine, deprasif sendrom olduğuna dair hastalık raporunu ve kimlik fotokopisini ekleyen Özaydın, soluğu AK Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı'nda aldı. İlginç talebini Bursa Milletvekili Ali Koyuncu ve İlçe Başkanı Refik Özen'e anlatan Özaydın, mektubunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletilmesini istedi. Koyuncu ve Özen, ilk defa böyle bir taleple karşı karşıya kaldıklarını ifade ettiler.

Başbakan Erdoğan'ın hayranı olduğunu ifade eden Cemile Özaydın, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitinglerine hep sabrettim. Kılıçdaroğlu hep yalan söylüyor, iftira atıyor, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı üzmesine sebep oluyor. Ben de onun üzülmesine dayanamıyorum. Ben de depresif sendrom hipertansiyon hastalığı var. Kılıçdaroğlu'nun sözlerini duydukça ben fenalaşıyorum. Bu sefer ilaçlar da etki yapmıyor. Ben de bu mektubu yazdım ve Başbakan Erdoğan'a ulaştırılması için buraya geldim. Eğer bu günlerde ölürsem bunun sebebi Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Onun Başbakan hakkında kullandığı kötü kelimelerinden dolayı çok etkileniyor, tansiyonum 22'ye yükseliyor, kalp atışlarım 100'e çıkıyor. İlaçlarım etki etmemeye başladı. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını dinlediğim zaman altüst oluyorum. Kılıçdaroğlu'nun Başbakan hakkında konuşmamasını tavsiye ediyorum. Artık lütfen sussun. Başkasının ölümüne sebep olmasın. Ve ben ölürsem, Başbakan bunun sebebinin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu savcılığa bildirsin. Ben onu dinleyince fena oluyorum. Dinlemeyince de olmuyor. Daha önce pek etkilenmiyordum. Ama Kılıçdaroğlu'nun İstanbul mitingini izledim. Her sözünün başında Başbakan'a iftira etmesi, onlar beni bir anda fenalaştırdı. Kalbim hızla çarpmaya başladı. Tansiyonum yükseldi. Neredeyse ölecektim. O an ilaçlarım olmasa belki de yoktum" dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu ise, "Çok enteresan, ilk defa böyle bir taleple karşılaştık. Cemile hanım bize bir mektup getirdi. Ve bunu Başbakan Erdoğan'a ulaştırmamızı istedi. Mektubunu okuduğumuzda, ölürse buna sebep olan kişinin Kılıçdaroğlu olduğunu belirterek, bu konuda savcılığa başvurulmasını istediği yazıyordu. Gerçekten ilginç ama bu Özaydın'ın samimi olarak dile getirdiği bir sıkıntısı. Biz de bu mektubu en kısa sürede Başbakan Erdoğan'a ileteceğiz" diye konuştu.

İlçe Başkanı Refik Özen ise şöyle konuştu:

"Sıkıntısını iletmek için bize başvuran Cemile Özaydın'ın ilginç bir talebi vardı. Biz de Cemile hanımın mektubunu kayıt altına alıp, Başbakanımıza ulaştıracağız. Başbakan Erdoğan'a olan sevgi had safhada. Bunu çok değişik ortamlarda da görüyor, seçim çalışmalarında da yaşıyoruz. İlk defa böyle ilginç bir talep geldi. Ama bu anlamda sağlık sıkıntısını yaşıyor olması ve Kılıçdaroğlu'nun buna sebep gösterilmesi, bir bakıma daha da anlamlı. Belki birçok vatandaşımızın dile getiremediği sıkıntıyı Cemile hanım dile getirmiş oldu. Biz onun isteğini Osmangazi İlçe Teşkilatı olarak yerine getireceğiz. İnşallah bu Kılıçdaroğlu'nun susma isteğini 12 Haziran'da tüm milletimiz sandıkta gereken cevabı vererek yerine getirmiş olacak."

İHA 


Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.