Önder'den 3 isme yanıt: Bunlar evlat olsa sevilmez

Önder'den 3 isme yanıt: Bunlar evlat olsa sevilmez

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, kendisi ile ilgili ağır ifadeler kullanan CHP'li vekil Emine Ülker Tarhan, Haluk Koç ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye bakın hangi sözler ile cevap verdi...

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, kendisi ile ilgili ağır ifadeler kullanan CHP'li vekil Emine Ülker Tarhan, Haluk Koç ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye bakın hangi sözler ile cevap verdi...

Hürriyet'e konuşan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, CHP'li vekil Emine Ülker Tarhan'ın ''Süreyya yaz oğlum' diye bir söz kullanarak sizi uluslararası güçlerin maşası olmakla suçladı. Haluk Koç Türkçe'nizi çok kaba buluduğunu, Devlet Bahçeli'de ağır ifadeler kullandı ne diyorsunuz?" şeklindeki soruya şu sözler ile cevap verdi:

Ulusalcı CHP'liler için bir tek niteleme kullanabilirim. Evlat olsalar sevilmezler. Solculuktan sosyal demokratlıktan vazgeçtim. İnsanlıktan bir arpa tanesi kadar nasipleri olmamış, evlat acısı, kardeş acısı bunlar için çok yabancı. Allahtan ki tabanları böyle düşünmüyor. Tabanlarının böyle düşünmediğini yüksek sesle söyleyen yöneticilerine bile tahammülü olmayan bir yapıdan başkaları için kardeşlik beklemek azrailden can beklemek gibi olur.

CHP tabanına kardeşçe bir önerim var. Herhangi bir iç toplantılarında bunlara şöyle bir soru yöneltsinler. Hiçbir kağıda bakmadan sosyal demokrasi nedir, tarihi nerede başlar. Önemli ilkeleri nelerdir? Faşizmle nerede ayrılır. Hakkında on dakikalık bir konuşma yapmalarını istesinler. Bunlar hiçbiri kağıda bakmadan bir dediğini bir daha söylemeden on dakika konuşabilecek sosyal demokrat bir repertuara sahip değildir.

Nefret suçu kapsamına giren herhangi bir konuda bir dediklerini bir daha tekrar etmeden aylarca konuşabilirler. Yaratıcılıkları nefret ve ırkçılıkla sınırlıdır. İhaleye fesat karıştıranlar söz konusu olduğunda hemen hükümetle tam bir mutabakat sergileyebiliyorlar.

İhale hırsızlarına gösterdiği duyarlılığın binde birine yitip gidecek olan evlatlarımıza gösterselerdi belkide sosyal demokratlar iktidar alternatifi olabilirlerdi. Ya da ne zaman ihale hırsızlarına gösterdiği duyarlılığın binde birini yitiren evlatlara gösterselerdi iktidar olabilirlerdi. Bu halk evlatlarını hırsızlardan daha çok sever. Haluk Koç ince Türkçesiyle buna bir açıklama yapsa da duysak. 

MHP'ye gelince Bursa'da 50 bin kişiyi toplamışken Bursa ormanlarındaki onlarca taş ocağının, ormanların pek yakın bir gelecekte nasıl çölleştirildiğini keşke anlatsalardı. Kürdün evladının Türkün evladına yapacağı en vahim şey kuvvetlice sarılmaktır. Oysa, bu talan vatan toprağı diye uğruna kitleleri ayaklandırdığımız cenneti bir çöle dönüştürecektir. Hangisi milliyetçiliktir. Onu da MHP'nin tabanına bırakıyorum"

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.