Papaz, Erdoğan'ı haklı çıkardı

Papaz, Erdoğan'ı haklı çıkardı

Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos da, Güney Kıbrıs’ın şu anda korkunç bir ekonomik çıkmaza doğru gittiğini, ekonominin siyasi durumdan çok daha kötü olacağını söyledi.

Başbakan Erdoğan’ın ‘’Yunanistan gibi olmalarına kimse şaşırmasın’’ biçimindeki açıklamasından sonra Güney Kıbrıs’ta ekonomik açıdan başlayan sıkıntı, katlanarak devam ediyor. Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos da, Güney Kıbrıs’ın şu anda korkunç bir ekonomik çıkmaza doğru gittiğini, ekonominin siyasi durumdan çok daha kötü olacağını söyledi.

Ankara’ya ulaşan bilgilere göre, Atina’ya giden Hrisostomos, Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ı “Ekonomi konusunda hiçbir yetkiliyi dinlememekle” suçladı ve “Ekonomik konularda Hristofyas’la görüşmek için inisiyatif alıp alamayacağı” sorusuna karşılık Hrisostomos, “Maliye Bakanlığı var, Maliye Bakanı var, Merkez Bankası Başkanı var, onca birim var. Başkan onları dinlemiyorsa beni mi dinleyecek? ‘’cevabını verdi.

Atina’daki Yunan yetkililere siyasi durumu iyi görmediğini söyleyen Başpiskopos Hrisostomos,’’ Benim gördüğüm ekonomik durumun siyasi durumdan daha kötü bir hal alacağıdır. Konunun ciddiyetini ne Başkan, ne hükümet, ne siyasi partiler, ne de ekonomi uzmanlarımız fark etti. Korkunç ekonomik çıkmazlara doğru gitmekte olduğumuza inanıyorum. Hepimiz elimizi cebimize atıp para çıkarmazsak, mali gözetim altına gireceğiz ve bu çok daha kötü olacak…” dedi. ERDOĞAN'I HAKLI ÇIKARDI
Başbakan Erdoğan , KKTC'ye yaptığı son ziyarette, "Güney'in de ekonomik açıdan Yunanistan'ın durumuna gelmesine kimse şaşırmasın" demişti. Rum Maliye Bakanlığının son açıklamaları da Başbakan Erdoğan 'ı haklı çıkardı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum