Paralel'in yeni emniyet imamı

Paralel'in yeni emniyet imamı

17 Aralık operasyonu başarısız olunca yurtdışına kaçan paralel yapının emniyet imamı Kozanlı Ömer lakaplı Osman Hilmi Özdil'den sonra görevi Abdülletif Tapkan devraldı.

SABAH, paralel devletin emniyet imamı Kozanlı Ömer lakaplı Osman Hilmi Özdil'in ABD'ye gitmesinden sonra onun bütün işlerini devralan yeni emniyet imamını açıklıyor.
17 Aralık operasyonu başarısız olunca ağır darbe alan paralel devletin şu andaki emniyet imamının adı Abdülletif Tapkan...
Tapkan, yıllarca Kozanlı Ömer'in yardımcılığını yaptı, şimdi de görevini üstlendi.

ESKİ MİT İMAMIYLA KAPI KOMŞUSU
SABAH Özel İstihbarat Bölümü, aslen Mardin Nusaybinli olan yeni emniyet imamı Tapkan'ın ismine uzun araştırmalar sonucunda ulaştı ve onu Ankara'da bulup görüntüledi.
Kozanlı Ömer'in görünürde sigorta işiyle uğraşması gibi Abdülletif Tapkan da paralel yapı içindeki görevi Türkiye emniyet imamlığı olduğu halde, kâğıt üzerinde başka bir işle uğraşıyor. Tapkan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Keçiören Atatürk Çocuk Yuvası Müdürlüğü'nde öğretmenlik yapıyor. Görünürde devlet memuru olsa da Abdülletif Tapkan'ın asıl işi emniyet imamlığı...
29 Mart 1962 doğumlu olan Tapkan, Kozanlı Ömer gibi SABAH tarafından haberi yapıldıktan sonra ABD'ye giden MİT imamı Murat Karabulut'un Yenimahalle'deki evinin kapı komşusu...

17 ARALIK OLDU, GÜLEN'E GİTTİ
Ulaştığımız bilgilere göre Abdülletif Tapkan, 17 Aralık yargı darbesi girişiminin olduğu gün saat 13:25 uçağıyla New York'a gitti. 25 Aralık operasyon teşebbüsünden bir gün önce yani 24 Aralık 2013'te New York'tan İstanbul'a döndü.
Tapkan'ın, o kritik süreçte 16 Aralık 2013'te Zaman gazetesini ziyaret eden emniyet imamı Kozanlı Ömer'in talimatı ile Pensilvanya'ya gidip Fethullah Gülen'le görüştüğü iddia ediliyor. Tapkan, halen Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Kozanlı Ömer'den talimat alıyor.
Yeni emniyet imamı Abdülletif Tapkan, daha önce "34 BFC…" plakalı bir araç kullanırken bunu, Fethullah Gülen'in adının baş harflerini taşıyan 06 FG… ile değiştirdi.
Tapkan bu arada 2 gün boyunca plakasız araç kullanmasına rağmen de polis kontrolüne takılmadı.
TC Kimlik No'su 31391371… olan Tapkan, yıllar önce Ankara'da mahalle imamlığı yaptıktan sonra Özbekistan'daki cemaat okullarında öğretmenlik görevini yürüttü. Özbekistan'da siyasi yönetimin Gülen okullarını kapatma kararından sonra Türkiye'ye döndü. Abdülletif Tapkan, Türkiye'ye döndükten sonra Van'da yine Gülen Grubu'na ait okullarda idarecilik yaptı. Teknik Öğretmen Okulu mezunu olan Tapkan, 1990-99 yılları arasında Fırat Eğitim Merkezi İşletmeleri (FEM) A.Ş. çalıştı. Tapkan'ın, kız kardeşinin eski eşi, halen Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yapan Mehmet Yaşar Tapkan.
Abdülletif Tapkan, eniştesi ile de akraba.

ENİŞTESİNİ TAKİP ETTİRDİ
İddiaya göre Mehmet Yaşar Tapkan'ın eski eşi, kocasının kendisini aldattığından şüphelendiği bir dönemde ağabeyinden onu izlettirmesi için ricada bulundu.
Abdülletif Tapkan da Mehmet Yaşar Tapkan'ı Emniyet'in imkânlarını kullanarak izlettirdi.
Paralel yapıya mensup isimlerin dolaylı iletişimi, kardeşleri üzerinden sağlaması dikkat çekiyor. Tapkan'ın ayrıca MİT imamı Murat Karabulut'un kardeşi Suat Karabulut'la irtibatı var. Gülen Grubu'na yakın şirketlerin mali müşavirliğini yapan Suat Karabulut, tüm Türkiye'deki yeminli mali müşavirlerden sorumlu imam. Kozanlı Ömer de çevre ile irtibatını kardeşi Yasin Özdil üzerinden sağlıyordu. Abdülletif Tapkan bütün özel görüşmelerini Kızılcahamam'da Gülen Grubu'na yakın otellerin odalarında yapıyor.
Tapkan'ın sık sık bölgedeki otellerde görüldüğü yönünde bilgiler var. Tapkan, ayrıca evinin yakınında bulunan Samanyolu Koleji'ne de gidiyor ve görüşmeler yapıyor.

4 yardımcısı var

SABAH, Abdülletif Tapkan'ın bir süredir birlikte çalıştığı yardımcı polis imamlarının isimlerine de ulaştı. Tapkan'ın 4 yardımcısı var. Bu yardımcılardan birinin kod adı Doktor Selman, diğerininki ise Ersan. Bir dönem Kozanlı Ömer kod adlı Osman Hilmi Özdil'e de yakın çalışan Doktor Selman, Emniyet İstihbarat'tan sorumlu polis imam yardımcısı.
Ersan kod adlı yardımcı ise Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele'den sorumlu... Bunun dışında Haydar Çagıl ve Hanefi Sözen var.
Sözen görünürde, Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği'nin Genel Sekreterliği'ni yürütüyor.

Elektronik iletişim yasak

Gülen Grubu'nun yeni emniyet imamı Abdülletif Tapkan, 17 Aralık sürecinden önce, Kozanlı Ömer'in emniyet imamı olduğu dönemde onun 5 yardımcısından biri olarak çalışıyordu. Türkiye'yi 5 ayrı bölgeye ayıran paralel yapı Tapkan'a Güneydoğu illerinden sorumlu imamlık görevini vermişti.
Tapkan, o dönemde birinci sınıf il emniyet müdüründen polis memuruna kadar her kademedeki emniyet görevlisinden sorumluydu.
Bu görevi yerine getirirkense Gaziantep'te ikamet ediyordu.
Yine o dönemde Tapkan, Kozanlı Ömer'den aldığı talimatları Ankara ile Gaziantep arasında mekik dokuyarak bölgesindeki il emniyet müdürlerine iletiyordu. Paralel yapı, o dönemlerde de telefonla veya e-maille asla iletişim kurmuyordu.
Elektronik iletişim, Kozanlı Ömer'in talimatı ile yasaklanmıştı.

PLAKASINI GÜLEN YAPTI

Abdülletif Tapkan aracının plakasını, Fethullah Gülen'in isminden hareketle "FG" olarak değiştirdi.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.