'Partimizin yüzde 10'luk baraj endişesi yok'

'Partimizin yüzde 10'luk baraj endişesi yok'

BBP Genel Başkan Yardımcısı Çayır: Partimizin yüzde 10'luk baraj endişesi yok.

Büyük Birlik Partisi (BBP), Antalya'nın Manavgat ilçesinde 2011 milletvekilliği seçimlerine Hasan Sağındık konseriyle başladı. BBP Manavgat İlçe Başkanlığı'nın Delta Düğün Salonu'nda İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un ebediyete intikalinin 74 yıl dönümü anma töreninde partililere konuşma yapan Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, 2011'in partilerinin TBMM'nde temsil edilme yılı olacağını söyledi.

BBP'nin 12 Haziran 2011 seçimlerinde yüzde 10'luk baraj endişesinin olmadını belirten Remzi Çayır, partilerinin seçim çalışmalarına 2 Ocak'ta Ankara'da 15 Ocak'ta ise Adana'da başlayacağını ifade etti. BBP'nin temelini fedakarlık ruhu oluşturduğunu altını çizen Çayın, partilerinin 13 yıl önce Refah-Yol hükümetine 8 milletvekiliyle dışardan destek verdiğini karşılığında ise bakanlık istemediklerini kaydetti.

Çayır, "Ülkemiz siyasetinde ilk defa bir karşılık beklemeden de politika yapılabileceğini tek gösteren parti BBP'dir. Partimiz Refah-Yol hükümetine dışarıdan destek verdi. Fakat karşılığında ise beklenti içine girmedi. O gün partimiz ülkemizin birlik ve beraberliği için fedakarlıkta bulundu. Karşılığında bir şey beklemeden destek verdiğimiz için bazı partiler hayret etti. Rahmetli genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu, halkın menfaatine olan her işte dik duruş sergilemiştir. Darbelere ve ara rejim özlemcilerine her zaman karşı çıkmıştır. Tankın namlusu milletin üzerinde çevrildiği an tankın üzerine çıkarım demiştir. Türkiye, İran olmaya doğru gidiyor diyenlere Türkiye ne İran olur, ne Cezayir demişti. Bunu söylerken 28 Şubatçılara Türkiye Suriye'de olmaz diye gerekli mesajı vermiştir." diye konuştu.

Merhum genel başkanlarının emanet bıraktığı siyaseti ilkeli ve dürüst yapmayı kendilerine şiar edindiklerini belirten Çayır, bunun için Anadolu insanı Muhsin Yazıcıoğlu deyince gözyaşını tutamadığını kaydetti. Çayır, partilerinin 2011 seçimlerinde Meclis'te temsil edilmesi için 12 Haziran tarihine kadar Anadolu'da uğramadıkları ev ve köy bırakmayacaklarını kaydetti. Çayır sözlerini şöyle sürdürdü: Partimizin yüzde 10'luk baraj sorunu yok. Partimizin gençleri, kadınları ve parti teşkilatları buna inanmıştır. Ülkemizin kangren olmuş sorunlarının köklü çözümü BBP iktidarında olacaktır. Biz siyaseti makam, mevki ve bir yerlere gelmek için yapmıyoruz. Biz siyaseti Anadolu insanının yaşam standartını en üst seviyeye çıkarmak için yapıyoruz. Kendi sözünü kendisinin söylemesi için yapıyoruz. Birilerinin payandası olmasını istemiyoruz. 2011 seçimlerinde Meclis'e girerek Anadolu insanın sesi olacağız. Sessiz çoğunluğun sesi olacağız." diye konuştu.

Programda bir konuşma yapan emekli Süleyman Demirel Üniversitesi öğretim üyesi Mehmet Doğan Silleli, konuşmasında Milli Şair Mehmet Akif Ersoy ile merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatının belirli noktalarda keşiştiğini kaydetti. İstiklal şairi Akif'in de, Yazıcıoğlu'nun da veteriner olduğunu hatırlatan Silleli, Akif'in Burdur, Yazıcıoğlu'nun ise Sivas milletvekilliği yaptığını belirtti. Yazıcıoğlu'nun da Akif gibi siyaset yaptığı süre içinde her daim haksızlık karşısında hiç bir zaman susmadığını belirten Silleli, günümüz gençliğinin Akif'in vatanseverlik ruhuna çok ihtiyacının bulunduğunu kaydetti. Silleli, "Kaderin cilvesine bakın ki, Yazıcıoğlu'nun mezarı Akif'in İstilal Marşı'nı yazdığı Tacettin Dergahı'nda bulunuyor." diye konuştu.

Programda BBP Antalya İl Başkanı Rasim Küçük ile BBP İlçe Başkanı Ali İhsan Kılınç da birer konuşma yaptı. Programda İstiklal Marşı'nı ezbere okuyan Eda-Furkan Kılınç kardeşlere BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır değişik hediyeler verdi.

Türk halk müziği sanatçısı Hasan Sağındık ise, yıllar önce bestelediği ve ilk kez merhum Yazıcıoğlu'na okuduğu BBP seçim müziği şarkısını seslendirerek Manavgat'ta seçim startını verdi.


Etiketler :