Deniz Feneri sınırları aştı Patani'de bir ilkokul inşa etti.

Deniz Feneri sınırları aştı Patani'de bir ilkokul inşa etti.

Deniz Feneri Derneği tarafından Tayland’ın Patani Bölgesi’nde inşa edilen 15 Temmuz Şehitler İlkokulu büyük bir törenle açıldı.

Yurtiçi ve yurtdışı eğitim faaliyetlerine büyük önem veren derneğimiz, yurtdışında açtığı okullara bir yenisini daha ekledi. Partner kuruluşlar vasıtasıyla bölgede ihtiyaç duyulan eğitim ortamını sağlamak adına harekete geçen Deniz Feneri Derneği, gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde okulun inşasını tamamladı.

İnşa edilen okulda 450 öğrencinin eğitim görmesi planlanıyor. Okul binası içerisinde 10 sınıf ve 2 laboratuvar bulunmaktadır.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlatılan açılış törenine Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz, eski Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Patani Bölge Güvenlik Komutanı, Patani Bölge Eğitim Müdürü, Deniz Feneri Derneği Patani Bölgesi Partner Kuruluş Başkanı, öğrenciler ve bölge sakinleri katılım sağladı.

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz Beyefendi açılışta yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle şunu belirtmek isterim ki inşa edilen okulumuz Münir Karaoğlu himayesinde, Deniz Feneri Derneği Antalya Temsilciliği ve Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü ortak çalışması ve ANİMDER katkılarıyla sonuca ulaşmıştır. Binanın tefrişatı Özgür Taşkın tarafından karşılanmıştır. Deniz Feneri Derneği olarak Tayland’da bugüne kadar kurban dağıtımından yetim himayesine birçok faaliyette bulunduk. Son ve en kapsamlı olan çalışmamız ise önünde bulunduğumuz bu okuldur.

Bu güzel açılış töreninin organize edilmesinde katkısı bulunan herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Deniz Feneri Derneği ailesi adına huzurlarınızda Valimiz Münir Karaoğlu ve çalışmaya katkıda bulunan tüm Antalyalı kardeşlerimize şükranlarımızı iletiyorum. Birbirine madden uzak ancak kalben yakın olan bu iki millet her daim böyle güzel çalışmalar için buluşmalı. İnşa edilen okul sayesinde Tayland ve Türkiye arasında eğitim faaliyetlerinin artmasını umuyoruz. 15 Temmuz şehitlerimizin unutulmaması ve her zaman hayırlı anılması adına okula bu isim verildi. Bu vesileyle 15 Temmuz şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi dualarla anmış olduk.”

patani-okul-acilisi.jpegokul-acilisi-patani-deniz-feneri.jpeg

Başkanımız konuşmasının sonunda okuldaki öğrenci ve yetkililerden ayrı bir ricada da bulundu. Ricasında, 15 Temmuz Şehitlerimiz adına inşa edilen okulda düzenli olarak şehitlerimiz anılmasına ve onlara dua edilmesine vurguda bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.