Perinçek Baykal'ı Hedef Aldı

Perinçek Baykal'ı Hedef Aldı

Ergenekon terör örgütünün avukatlığına soyunan Baykal'a müvekkili Perinçek'ten şok suçlama

Ergenekon Terör Örgütü Davası'nda savunmasını yapan tutuklu sanık İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı bölücü terör örgütü PKK ile işbirliği yapmakla suçladı.

Baykal davanın öğleden sonraki kısmındaki savunmasında bölücü terör örgütü PKK elebaşısı Abdullah Öcalan ile Bekaa Kampı'nda yaptığı röportajların sebebini anlatırken ilginç bir değerlendirmede bulundu. Perinçek, 1991 genel seçimi öncesinde bölücü terör örgütü elebaşlarından Murat Karayılan'ın kendisini aradığını belirterek şunları söyledi:

"BAYKAL'A PKK'YLA İŞBİRLİĞİ SUÇLAMASI"

İşçi Partisi'nin Genel Başkanı oldum. Paris'ten Murat Karayılan aradı.(Bölücü terör örgütü elebaşlarından) Bana, "Efendim, Apo'nun (Abdullah Öcalan) talimatıyla arıyorum. CHP ile anlaştık. Bize 22 milletvekili veriyor CHP. Biz 22 milletvekilinin 4'ünün sizden olmasını istiyoruz" dedi. Biz bunu reddettik. Bunun üzerine Karayılan, hemen cevap vermememizi, partimizin yetkili organlarından konuşmamızı istedi. Ben organlara gerek olmadığını kabul etmediğimi söyledim.

"HER İKİ LİDERDE İŞBİRLİKÇİ"

Sayın Erdal İnönü ve Deniz Baykal, PKK ile seçim işbirliği yaptılar. Devletçi bir anlayış ile yaptılar. Doğru yanları olabilir. Elbette Deniz Baykal ve Erdal İnönü Türkiye'nin bölünmesini istemezler. Ancak İnönü ve Baykal 22 milletvekilini TBMM'ye soktu. Herkes biliyor o 22 milletvekilinin Abdullah Öcalan'ın tespit ettiğini. Herkes biliyor HEP ve HADEP'in PKK'nın uzantısı olduğunu.

VELİ KÜÇÜK'Ü BEN Mİ GENERAL YAPTIM

Perinçek, isim vermeden Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'yı da eleştirdi. Hatırlanacağı gibi emekli Orgeneral Karadayı, verdiği bir demeçte, "Ben Veli Küçük denen adamı hiç görmedim biliyor musunuz, tanımam." Demişti. Perinçek ise bugün kü duruşmada Karadayı'ya gönderme yaparak, "Açıklıyorlar şimdi Hiçbir Komutan Veli Küçük'ü görmemiş. Bunlar görmemişse Veli Küçük kim general yaptı. Bunu savcılar ikinci iddianameye de yazsınlar. Açıklıyorum. Ben bıyıklarımı kestim. Gözlük taktım ve Yüksek Askeri Şura toplantısına katılarak Veli Küçük'ü ben general yaptım." dedi.


Kaynak:Haber Kaynağı