Petrol Ofisi'nden büyük bir işbirliği

Petrol Ofisi'nden büyük bir işbirliği

Türkiye'nin önde gelen akaryakıt dağıtım şirketlerinden Petrol Ofisi ve dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerinden General Motors büyük bir işbirliğine imza attı.

Petrol Ofisi-General Motors işbirliğiyle General Motors, Türkiye'deki Opel, Saab ve Chevrolet marka araç kullanıcılarına motorda oluşan kirliliği azaltan, motor performansını maksimize eden, motorun aşınmasını önleyen, yakıt ekonomisi sağlayan ve çevreye duyarlı Petrol Ofisi V/Max Performans Serisi yakıtlarını tavsiye ederek, 1,5 milyon üyeye ulaşan Positive Card ailesinin birer parçası olma imkanı sunuyor.

Petrol Ofisi-General Motors Türkiye işbirliği, ilk olarak 16 Şubat - 16 Nisan tarihleri arasında General Motors yetkili servislerinde düzenlenen servis kampanyasına katılan, aracının garanti süresi dolmuş ve 349 TL ve üzeri mekanik servis harcaması yapan General Motors müşterilerine kendi araç logolarının bulunduğu, özel olarak hazırlanmış Positive Card'larla birlikte verilecek olan 50 TL değerinde yakıtın hediye edilmesiyle başlayacak.

Petrol Ofisi'nin V/MAX Performans Serisi, GM'in satış sonrası hizmetlerle ilgili tüm iletişim kanallarında müşterilerine tavsiye edilecek ve Petrol Ofisi'nin ürün ve hizmetleri hakkında bilgiler verilecek. GM Yetkili Servis elemanlarına verilecek eğitimlerle müşterilerin Petrol Ofisi'nin geniş ürün yelpazesi hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları sağlanacak.

Petrol Ofisi-General Motors Türkiye işbirliğinin iki önemli amacı olduğunu belirten Petrol Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Ertan Çakır, "Türkiye'de 500 bine ulaşan General Motors müşterileri, öncelikle Positive Card ailemizin birer üyesi olacaklar.

Bir yıl gibi kısa bir sürede 1,5 milyon kullanıcıya ulaşarak Türkiye'nin en yaygın müşteri sadakat programı ünvanını elde eden Positive Card'ın yaşamlarına sunduğu ayrıcalıklardan yararlanacaklar. Aynı zamanda yakıt sektöründe yeni bir çağ açan, araç performansını artırırken yakıt ekonomisi sağlayan, motoru temizleyip koruyan 'V/Max Performans Serisi' ile buluşacaklar" şeklinde konuştu.

İşbirliğinden, General Motors'a bağlı Opel, Chevrolet ve Saab markalı araç sahiplerinin yararlanacağını kaydeden Petrol Ofisi Akaryakıt Ürün ve Fiyatlandırma Müdürü Altuğ Teközgen ise hedeflerinin General Motors grubunda yer alan Opel, Chevrolet ve Saab araç kullanıcılarını Petrol Ofisi'nin üstün özellikli akaryakıt ürünleri ve hizmetleriyle tanıştırarak, Petrol Ofisi'nin vazgeçilmez tercihleri olmasını sağlamak olduğunu vurguladı.

General Motors Türkiye Satış Sonrası ve Müşteri İlişkileri Direktörü Alpagut Girgin toplantıda yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "İşbirliğimizin ilk aşamasında, mevcut rekabetin en agresif servis mampanyasına 16 Şubat 2009 tarihi itibariyle başladık ve son derece başarılı şekilde devam ediyoruz. General Motors Türkiye bünyesindeki Opel, Chevrolet ve Saab markaları için sağladığımız satış sonrası hizmetlerinde müşteri memnuniyeti odaklı hareket etmekteyiz. Petrol Ofisi ile birlikteliğimizin bu
memnuniyeti de daha yukarılara taşıyacağından eminiz."

General Motors Türkiye Satış Sonrası Pazarlama Müdürü Çağdaş Çilengiroğlu, tüm yetkili servislerinde yapılan her türlü işlemi online takip ve analiz edebilecekleri Sadakat Kart altyapısına 4 yıldır sahip olduklarını ve Sadakat Kart sahibi yaklaşık 300 bin müşteriye ulaştıklarını belirterek, önümüzdeki dönemde General Motors Türkiye ve Petrol Ofisi sadakat kart avantajlarını esas alan sürpriz ortak kampanyaları müşterilerine sunacaklarını ekledi.

Kaynak:Haber Kaynağı