PKK Bitiril(e)miyor Çünkü...

PKK Bitiril(e)miyor Çünkü...

Güneydoğu'da bizimkiler postu deldirmesin, buna yönelik önlemler alın. Tayin dairesi elimizde olmalı. Cepheye bizden olmayan o namussuzları sürün...

Nuh Gönültaş/ Bugün

"PKK niçin bitirilemiyor"un cevaplarından sadece birisi...

Bugünlerde en çok muhatap olduğum sorulardan birisi "PKK niçin bitirilemiyor" oluyor.

Gerçekten de millet şaşkın durumda.

"Her şeyimiz var" diyor vatandaş.

Uçağımız, helikopterimiz, tankımız, topumuz, vatanı için canını verecek askerimiz, güvenlik güçlerimiz...

Dağlıca'ya,

Aktütün'e,

Hantepe'ye,

Sarıyayla'ya,

Silvan'a ve son 30 yıldır daha yüzlerce benzerine rağmen hâlâ ve hâlâ bütün samimiyetiyle "Vatan sağ olsun" demeye devam eden, ağzı dualı analarımız, babalarımız var.

Niçin... Neden... Nasıl?


Bu soru öyle kolay cevap verilebilecek bir soru değil. Ve tabii ki muhatabı da ben değilim.

Ama, fakat, lakin...

Bana soranlara bendeniz "Bu durumun başka bir anlamı olamaz, mutlaka kurt elmanın içinde de o yüzden bitmiyor veya bitirilmiyor" diye cevap veriyorum.

Yok arazi çok zor bir araziymiş...

Yok, teröristle halkı ayırmak zorluğu varmış...

Mazeret çok.

Oraya, buraya, memleketin her yanına "Hiçbir mazeret başarının yerini tutamaz" yazdırıp, sonra da her türlü rezaletin arkasından mazeretlere sığınmak yakışıyor mu?

Neyse...

PKK'nın niçin bitirilmediğine dair soruya, işin bir tarafı olarak Ergenekon İddianamesi'nde cevap bulunabilir diye düşünüyorum, şöyle ki:

2455 sayfalık iddianamede de yer alan bir belgeden, şimdi emekli olan bazı subayların 28 Şubat sürecinde Ankara'da gizli toplantılar yaptığını...

Toplantı kayıtlarının Doğu Perinçek'ten elde edildiğini öğreniyoruz.

Doğu Perinçek'ten elde edilen belgelerde yer alan toplantı kayıtlarına göre, Çetin Doğan beraberindeki bazı subayları PKK'ya karşı yapılan operasyonlara göndermemek için planlar yapıyor, kararlar alıyor:

"Güneydoğu'da bizimkiler postu deldirmesin, buna yönelik önlemler alın. Tayin dairesi mutlaka elimizde olmalı. Cepheye bizden olmayan o namussuzları sürün. ... olmayana hiçbir zaman tam olarak güvenmeyeceksin. ... olmayan herkesin anti laik olma ihtimali uzun vadede de olsa olabilir. Arkadaşlar çok çalışsın. Bizim olmayan bu devlet mutlaka bizim olacaktır. Biz Türkiye'de İslam ile bağlantılı görülen ama bu dini tamamen değiştirecek bir Türkiye ... yaratmak zorundayız..."

Tümgeneral Volkan Kaplama söz alıyor:

"Gerçek laiklik ancak ... toplumda gerçekleşir. Aptal komutanlar her gün gündeme gelerek ülkedeki şeriatçı birikimi azaltarak bir müdahalenin önünü kesiyorlar..."

Çetin Doğan:

"Çevik Paşa'nın yerine bizden akıllı biri olsaydı Karadayı sünepesinin daha verimli olmasını sağlardık..."

Ve toplantıda alınan kararlar:

"Türkler'in üstün bir ulus olduğu safsatasını yıkın. Ordunun müdahalesini sağlamak için orduda ve sivil toplumda etnik ve irticai faaliyetleri seyredin, yer yer körükleyin. Her yerde irtica kampanyası başlatılsın, sadece eşi kapalı olan, namaz kılan değil, sağcı, milliyetçi, yarın irticaya kaçması ve size engel olması muhtemel herkesi yazın. İlgili mercilere şikayet edin. Onların adına dinci dergiler, gazeteler gönderin. Akrabalarının adını öğrenin, onların isimleriyle başlarını belaya sokacak mektuplar, kartlar gönderin. ... olan birlik komutanı yoksa laikleri sıkıştırın. Çokça eğlence düzenleyin. Dansöz ve içkiyi zorlayın. Atatürk ... köylerini katletti gibi sözleri durdurun. Atatürk'ten başka kullanılacak neyimiz var? PKK'ya karşı savaşanlara el altından şu mesajı gönderin. Sakın ha ölmeyin, bırakın Atatürkçü olsa da ... ölsün. Din ve milliyetçilik duygusunu zayıflatan yolların neler olduğu açık. Bunları kullanın. Okullarda öğrencilerin kız arkadaşlıklarını teşvik edin. Yapabiliyorsanız Osmanlı hayranlığını kırın. Cinsel konularda sınırları zorlayın. Çünkü bu konu insanın zaafının başında gelir. İrtica tehlikesi iyice büyüsün. Din bizim için zararlıdır..."

Belgeye göre toplantıya katılanlar kendilerine yönelik de şu kararları alırlar:

"Hanımlarınız dekolte giysin. Diğerlerinin hanımlarını açık giymeye teşvik etsin. ... bu ülkede gurur kaynağı olana kadar, yani memleketi avucumuza alana kadar herkes kendisini gizleyecek. Deşifre olmuş ...ler sevgi desinler, insanlık desinler ama ülke için oynadığımızı belli etmesinler. Hal hatır sorana "Allaha şükür" densin, bizi dinci sansınlar..."

Bence fazla söze gerek yok.

Her şey meydanda değil mi?

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.