PKK/BDP/CHP Kardeşliğinde İkinci Perde

PKK/BDP/CHP Kardeşliğinde İkinci Perde

PKK ve BDP'nin CHP'ye destek kampanyası Hakkari'den sonra Diyarbakır'da da başladı. PKK sempatizanları evleri tek tek gezerek CHP mitingi için destek çağrısında bulundu.

 

Terör örgütü PKK ile Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)'nin Hakkâri'den sonra Diyarbakır'da da CHP'yi destekleyecek. Diyarbakır'da her eylemden sonra evleri ve esnafları tek tek gezen örgüt sempatizanları bu sefer CHP'ye destek için gezdi. Örgüt yandaşları iki gündür Diyarbakır'da esnafa, "Salı günü CHP mitingi var, kepenkleri açabilirsiniz, mitinge de gidebilirsiniz. Ama Çarşamba günü kepenkleri kapatacaksınız ve Erdoğan'ın mitingine gitmeyeceksiniz." şeklinde tehditlerde bulunuyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin Hakkâri'de düzenlediği mitinge yaklaşık 5 bin kişi katılmıştı. Hakkâri'de bugüne kadar en fazla 200 oy alan CHP'ye terör örgütü PKK ile BDP'nin destek verdiği ortaya çıkmıştı. Bölgede AK Parti'nin miting düzenlemesinden rahatsız olan terör örgütün bunu engellemek için elinden geleni yapıyor. Örgüt AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Hakkâri ve Şırnak'ta düzenlediği miting öncesi esnafı tehdit ederek kepenkleri kapattırmıştı. Başbakan'ın kepenkleri zorla kapatıldığını belirtmesi üzerine BDP'li yöneticiler esnafın kendi istediğiyle kapattığını iddia etmişti. Ancak Diyarbakır'da esnafa zorla kepenk kapattıran 6 olayın yaşandığı kısa süre önce basında yer almıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarın Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda yapacağı mitinge terör örgütü internet üzerinden de destek veriyor. Kendisine 'Kürdistan Demokratik Halk İnisiyatifi' ismini veren bir grup halkı Başbakan Tayyip Erdoğan'ı Diyarbakır'da protesto etmeye çağırarak, "AKP'nin elini kolunu sallayarak gelip halkımıza hakaret etmesine ve miting gerçekleştirmesine izin verilmeyecektir." ifadelerine yer verdi.

Halkı tehdit eden ifadeler kullanan sözde inisiyatifin CHP için hiçbir ifade kullanmaması dikkat çekti.

Terör örgütü, "Amed kentimizde yaşayan tüm halkımıza, siyasal düşüncesi ne olursa olsun 'Ben insanım' diyen herkesi AKP faşizmine dur demek için Kürt halkı üzerinde seçim rantı olarak uyguladığı katliama karşı durmak, teşhir etmek için 1 Haziran mitingine gitmemeye çağırıyoruz. AKP'nin imha, inkâr, tekçi ve katliamcı uygulamalarının hat safhada olduğu bugünden sonra AKP'ye oy veren, mitingine giden her bireyin eli Kürt halkının kanına bulaşmış olacaktır." denilerek halk doğrudan tehdit edildi.

Şırnak'ın Uludere ilçesinde öldürülen terör örgütü mensupları için KCK'ın yas ilan etmesinden sonra başlattığı kepenk kapatma eylemine CHP de destek vermiş, Diyarbakır'daki seçim bürosunu kapatmıştı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.