PKK'dan doğmamış çocuğa infaz

PKK'dan doğmamış çocuğa infaz

Terör örgütüne yeni katılan bir kadın militan, hamile kalınca önce topluluk içinde aşağılandı, ardından da karnındaki çocuğuyla birlikte infaz edildi.

Türkiye’de kadına yönelik şiddet ve töre cinayetleri tartışılırken, terör örgütü PKK’da, boyutun infaz noktasına geldiği ortaya çıktı. Terör örgütü mensupları arasındaki telsiz konuşmaları korkunç bir gerçeği de açığa çıkardı. Terör örgütünün örgüte yeni katılan bir kadın teröristi hamile kaldığı gerekçesiyle karnındaki bebeğiyle birlikte öldürdüğü belirtildi.
 
Daha önce iç çekişmeler nedeniyle Kandil’de öldürülen 8 kadın terörist için “çığ altında kaldılar” açıklaması yapılmıştı. Kadınlara yönelik infazlara bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz günlerde Kuzey Irak’ta bulunan Metina Kampı’nda örgüte yeni katılan Rozerin adlı terörist hamile kaldığı gerekçesiyle öldürüldü.
 
Önce teşhir etti sonra infaz
 
Metina Kampı sorumlusu Rezzan kod adlı teröristin talimatıyla ölüm emri infaz edilen teröristin karnındaki bebekle öldürülmesi olayı telsiz konuşmalarına da yansıdı. İddiaya göre örgüte yeni katılan Rozerin, kendisiyle aynı dönemde örgüte katılan bir başka teröristle duygusal ilişki yaşadı. Rozerin’in aynı zamanda kamp sorumlusuyla da duygusal ilişki yaşadığı ileri sürüldü. Rezzan’ın, sevgilisinin bir başka teröristten hamile olduğunu öğrenmesi üzerine, adeta töre cinayetlerine benzer birşekilde öncelikle tüm teröristlerin toplandığı iştimada onları teşhir ettiği ve ardından da darp ettiği ifade edildi. Daha önce her türlü ayrıcalığın tanındığı Rozerin, karnındaki bebek ve sevgilisiyle birlikte öldürüldü. İnfaz sonrası yaşanan gelişmeler PKK’nın telsiz konuşmalarına da yansıdı.
 
İKİSİ DE ÖLDÜ
 
- X ERKEK: Nerdesiniz?
 
- Y ERKEK: Rozerin’le ilgili ..... gittik.
 
- X ERKEK: Sorun var mı?
 
- Y ERKEK: İkisi de ölmüştür. Dijvar çevrime çıkmadı?
 
- X ERKEK: Çıkmadı. Alacak mısınız bunları?
 
- Y ERKEK: Gelecekler.
 
2.GÖRÜŞME
 
- X ERKEK: Haber verin Rozerin’le .... ilgili. Tamamdır, sorun yok.
 
- Z ERKEK: Ölmüştür?
 
- X ERKEK: Sorun yok ölmüştür.
 
Kaynak: STAR
 
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.