Rabia' İçin Abdi İpekçi parkında toplanılacak

Rabia' İçin Abdi İpekçi parkında toplanılacak

Memur- Sen Genel Başkanı Gündoğdu, Genç Memur-Sen öncülüğünde sivil toplum örgütleriyle Mısır'da demokrasiye yapılan darbenin 1'inci yıl dönümü nedeniyle Abdi İpekçi Parkında olacaklarını bildirdi.

Gündoğdu, 14 Ağustos Dünya Rabia Gününde Ankara'da Abdi İpekçi Parkında olacaklarını bildirerek, "Başta Ankara ve İstanbul olmak üzere 81 il ve 300'ün üzerinde büyük ilçede meydanlarda olacağız" dedi.

Bugün, Doğu Türkistan'daki Müslümanlara inanç hürriyeti verilmediğini, zulüm edildiğini vurgulayan Gündoğdu, "Oruç tutmaları yasak, başörtülü ve sakallı otobüslere binmeleri yasak ve anında tarıyorlar, siyonist devlet İsrail'in versiyonu gibi. Mynmar'da dedelerimiz, geçmişte oraya esir düştüğünde ağırlayan dedelerin çocukları hala vatandaşlık hakkına sahip değil. Irak'ta ve Türkmeneli'de kardeşlerimize kıyımlar devam ediyor" ifadelerini kullandı.

"Rabia" için 3 dilde toplam 6 afiş

Gündoğdu, 14 Ağustos'un Rabia'nın yıl dönümü olduğuna dikkati çekerek, 3 dilde afiş hazırladıklarını ve 81 ilde Genç Memur-Sen öncülüğünde alanlarda olacaklarını dile getirdi.

Afişlerde "Tüm mazlumlar için sesini yükselt" yazıldığının altını çizen Gündoğdu, şunları söyledi:

"Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak 3 dilde toplam 6 afiş bugün Türkiye'de bütün illerimize ulaşmış durumdadır. Camiamızın paydaş, kardeş gençlik örgütleri ve sivil toplum örgütleriyle birlikte o gün, bir daha dünyanın hiçbir yerinde darbe yaşanmaması için darbeleri kınamak, zalimleri kınamak ve Bediüzzaman'ın deyimiyle 'zalimler için yaşasın cehennem' sloganını haykıracağız, barış ve kardeşlik içerisinde yeni bir dünya isteyeceğiz. İnancı, cinsiyeti ne olursa olsun aynı gemide yaşadığımızın bilinciyle birbirini ezerek ayakta kalan değil birbirine tahammül ederek yaşayan yeni bir dünya özlemimizi, isteğimizi dile getirmiş olacağız."

Sosyal medyada konuyla ilgili Tweet'lerin de yaygınlaştığının altını çizen Gündoğdu, 14 Ağustos'ta herkesi darbelere karşı çıkılması içi alanlara beklediklerini sözlerine ekledi.


Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.