Rijkaard'ı yerden yere vurdu

Rijkaard'ı yerden yere vurdu

Galatasaray eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak, teknik direktör Rijkaard'ı eleştiri yağmuruna tuttu.

Albayrak, Galatasaray'ın başarısızlığının sürpriz olduğunu anlatarak, Rıjkaard'ın elde edilen sonuçta büyük pay sahibi olduğunu dile getirdi.

Başarısızlığın gelişiyle ilgili söylenecek çok şeyin bulunduğunu anlatan Abdurrahim Albayrak, ''Rijkaard, dünyanın en iyi futbolcularından biriydi, ancak dünyanın en iyi antrenörlerinden biri olmadığını gösterdi'' dedi.

Albayrak, Rijkaard'ın gelir gelmez maç öncesi kampları kaldırdığını vurulayarak, şunları söyledi:

''En başta takım form tuttu, futbolcuların ayakları yere basmadı. 6 hafta sonra ise inanılmaz düşüşler oldu. Özellikle Baros ve Kewell'ın sakatlığından sonra takımda büyük düşüş yaşandı. Maalesef devre arasında hata üstüne hata yapıldı. Santrfor sakatken, başka bir santrfor olan Nonda gönderildi. Yerine Jo gibi oyuncu aldı. Jo'nun da Türkiye'de futbol oynamaya değil, gece alemi yapmaya geldiği ortaya çıktı. Bu da verilen paraların yanlış olduğunu gösterdi. Giovani de istenilen performansı gösteremeyince, Galatasaray gün geçtikçe futbol ve moral olarak düşüş yaşamaya başladı. Takım bir türlü 90 dakikanın sonunu getiremedi. Son dakikalarda ciddi puan kayıpları yaşadı.''

Rijkaard'ın, başarısızlığın nedenleri arasında takımın kalitesinin düşük olduğunu göstermesini kabul etmenin mümkün olmadığını kaydeden eski yönetici, şunları kaydetti:

''Galatasaray'ın 5-6 Türk futbolcusu milli takımda, yabancıların hepsi milli takımlarda. Böyle bir beyanat verdiğine inanamıyorum. Rijkaard gitmeyi kafasına koymuşsa köprüleri atmış demektir. Eğer bu takımda kalmak istiyorsa kendisi açısından iyi bir beyanat verdiğini düşünmüyorum.''

''YILDIZLARI SÖNDÜRDÜ''

Abdurrahim Albayrak, Rijkaard'ın Galatasaray'ın yıldızlarını parlatacağına, onları söndürdüğünü savundu.

Servet'in milli takımın değişmez oyuncusu olduğunu hatırlatan Albayrak, ''Ben de Servet'in futbolunda düşüş olduğunu düşünüyorum. Ama Rijkaard, Servet gibi çok büyük yeteneği göz ardı etti, onu santrfor bile oynattı. Bence yıldızları söndürdü'' dedi.

Albayrak, yönetim kurulunun Hollandalı hocanın istediği transferleri yaptığını, ancak Rijkaard'ın bu malzemeyi iyi kullanamadığını dile getirdi.

''ARDA'YA SAHİP ÇIKMAK LAZIM''

Arda'nın kendisinden bile daha iyi Galatasaraylı olduğunu vurgulayan Albayrak, bu futbolcuya sahip çıkmak gerektiğini söyledi.

Abdurrahim Albayrak, ''Arda, annesinden doğduğu zaman sarı-kırmızı doğmuştur. Benden çok daha iyi Galatasaraylıdır. Arda'yı tekrar moral olarak kazanıp, sahip çıkmamız lazım. Arda gibi futbolcunuz olsun sırtınız yere gelmez. Yeter ki moralini düzgün tutalım'' ifadelerini kullandı.

''ELANO, GALATASARAY'A HİÇBİR ŞEY VERMEDİ''

Albayrak, Galatasaray'a büyük ümitlerle transfer edilen Brezilyalı oyuncu Elano'nun takıma hiçbir şey vermediğini ileri sürdü.

Takıma genç, koşan, mücadele eden oyuncular transfer edildiğini anlatan eski yönetici, ''Bazı futbolcular yönetim tarafından çok doğru bir kararla gönderiliyor. Yeni gelen futbolcular gelecek için ümit vaat ediyor. Bunlar takıma uyum sağladığı zaman, terinin son damlasını akıtacak futbolcular olacak. Elano gibi değil tabii. Elano Galatasaray'a hiçbir şey vermedi, sadece parasını aldı. Koşan, hırslı, azimli futbolcular gelecek. Özlediğimiz Galatasaray inşallah yeni sezonda oluşacaktır. Galatasaray, 1-2 nokta transferle gelecek sezon şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olacaktır'' diyerek sözlerini tamamladı.

internethaber

Etiketler :