Rize'ye 5 bin kişilik Cami Yapılıyor

Rize'ye 5 bin kişilik Cami Yapılıyor

Rize'ye 5 bin kişilik cami ve kültür merkezi yapılacağı bildirildi. İşte bölgenin en büyük camii olmaya aday yapının maket görüntüleri:

Rize Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Fatih Sultan Mehmet Han Camisi ve Sosyal Tesisleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği yönetiminin, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'yı ziyaret ederek, cami ve sosyal tesis projesi hakkında bilgi verdiği ifade edildi.

Fatih Sultan Mehmet Han Camisi ve Kültür Merkezinin yaklaşık 11 dönüm alan üzerine yapılacağının belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi: ''Proje içinde 4 asansör, 2 yürüyen merdiven, konferans salonu, kütüphane, gasilhane, açık ve kapalı müze, sergi alanı, dershaneler, kurban kesim yeri, idari odalar, yemekhane, kapalı otopark, çay ocağı lokali, tuvalet, duş ve şadırvanlar bulunuyor. Taşlıdere Vadisinde yapılacak ve bölgenin sayılı camileri arasında yerini alacak olan Fatih Sultan Mehmet Han Camisi ve Kültür Merkezi projesine, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı tam destek vermektedir. Rize Belediyesi, projenin başlangıcından bitimine kadar yanında olacaktır.''Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :