Şahin'den engellilere müjde

Şahin'den engellilere müjde

Fatma Şahin, "Gaziantep'te Büyükşehir bünyesinde başında bir engellinin görev aldığı engellilerle ilgili bir birim oluşturacağız" dedi.

Gaziantep Milletvekili ve Büyükşehir Başkan Adayı Fatma Şahin, Gaziantep'te Türkiye Sakatlar Konfederasyonu tarafından düzenlenen programa katıldı. Milletvekili Şahin, Şehitkâmil Kültür Merkezinde düzenlenen programda yaptığı konuşmada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı döneminde engellilere yönelik yaptıkları çalışmaları anlattı. Şahin; engellileri küçük düşüren, negatif ayrımcılığa neden olan "çürük", "elverişsiz" ve "sakat" gibi tanımları kullanımdan kaldırdıklarını söyledi.

Türkiye'nin, dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olma hedefini anımsatan Fatma Şahin, engellisini merkezine almayan, engellisini kalkınmanın bir parçası yapmayan Türkiye'nin bu hedefe ulaşamayacağını, Türkiye'nin engellilerin zekâsına, potansiyeline ihtiyacı olduğunu söyledi.
Fatma Şahin: Reformlar engellileri yaşam kalitesini artırdı
11 yıllık Ak Parti hükümetleri döneminde engellilere yönelik olarak çok önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Şahin, engellilerin yaşam standartlarını iyileştirmek için önceleri hayal bile edilemeyen projeler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Milletvekili Şahin "Eğitim, sağlık, istihdam ve erişilebilirlik alanlarında engellilerimizin önüne yeni hizmetler ve fırsatlar getirdik. Onlar daha fazlasını hak ediyor ve biz de Allah imkan verdikçe, elimizden geleni yapacağız" dedi. Fatma Şahin, sağlıkta dönüşümün ve sosyal güvenlik reformunun en çok engellerin yaşam kalitesini yükselttiğini belirtti.
Gaziantep engelli dostu olacak
Konuşmasının sonunda, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğunu anımsatan Şahin, "Engelli kardeşlerimden çok şey öğrendim. Siz öğretmen oldunuz ben ise öğrenci. Siz benim yaşama bakışımı, çocuklarımdan beklentimi değiştirdiniz. Eğer ilk kadın büyükşehir belediye başkanı olursam siz o masada olacaksınız, Gaziantep engelli dostu olacak. Sizler gelip o masada söz sahibi olacaksınız. Yapmak istediğiniz her şeyi o şehirde birlikte başaracağız bu konuda söz veriyorum " diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şahin, Mevlânâ'nın sözünü hatırlatarak "Dün dünde kaldı cancağızım, şimdi yeni bir şey söylemek lazım. Yeni bir Türkiye, yeni bir Gaziantep. Teknolojinin daha iyi kullanıldığı, engelli kardeşlerimizin teknolojiden daha iyi hizmet aldığı bir Gaziantep ortaya koyacağız. Yeni dönemde, Allah izin verir de sizlerin desteğinizi alırsak, biz bu şehirde engelli kardeşlerimizle birlikte yeni bir beyaz sayfa açacağız inşallah. Bu sayfanın içinde engelli kardeşlerimiz isteyecek biz yapacağız" dedi.
Artık günümüzde önemli özelliklerinden birinin sosyal belediyecilik olduğunu ve bunu Ak Partili belediyelerin çok güzel yaptığını söyleyen Fatma Şahin, "Kalkınma yerelde başlıyor. Çok hızlı bir şekilde engellilerimizi yerel kalkınmanın mimarlarından yapacağız. Gazi şehrimiz inşallah engellilerimize yönelik çalışmalar konusunda Türkiye'nin lideri olacak. Biz bunu tek başımıza yapmayacağız. Büyükşehirde bir birim oluşturacağız. Başına da sizden birini koyacağız. Siz gelip bize talimat vereceksiniz. Biz de ne istiyorsanız onu yapacağız" dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.