Savcı Öz dört generali ifadeye çağırdı

Savcı Öz dört generali ifadeye çağırdı

Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz, "İnternet Andıcı" soruşturmasında terör örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle generalleri ifadeye çağırdı

Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz tarafından yürütülen "İnternet Andıcı" soruşturmasında "terör örgütü üyesi" oldukları gerekçesi ile şüpheli olarak ifadeye çağırılan Genelkurmay Adli Müşaviri Hıfzı Çubuklu'nun da aralarında bulunduğu 4 generalin ifadesi talimatla alınacak.

"İrtica ile Mücadele Eylem Planı" belgesinin orijinalini Ergenekon savcılarına gönderen isimsiz subayın ikinci ihbar mektubu ile ortaya çıkan "İnternet Andıcı" soruşturmasında, Genelkurmay'ın kara propaganda yapmak ve hükümeti yıpratmak için internet siteleri kurduğu ve bunları işlettiği iddia edilmişti.

Eski 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, "Balyoz" davası sanığı olan Kuzey Deniz Saha Komutanı Mehmet Otuzbiroğlu'nun da aralarında bulunduğu 10 kişi şüpheli sıfatıyla ifade verdikten sonra serbest kalmıştı.

Soruşturma kapsamında Korgeneral İsmail Hakkı Pekin (Andıçta Genelkurmay İstihbarat Başkanı), Korgeneral Mehmet Eröz (Andıçta Genelkurmay Harekat Başkanı), Tümgeneral Hıfzı Çubuklu (Andıçta Genelkurmay Adli Müşaviri), Tümgeneral Mustafa Bakıcı (Andıçta Bilgi Destek Daire Başkanı) şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılmıştı. Ancak adı geçen generaller soruşturma savcısı Zekeriya Öz'e sağlık raporu göndererek ifade vermeye gelmemişti. Soruşturma kapsamında ismi geçen 4 generalin ifadesinin talimatla alınmasına karar verildi

Etiketler :