Şişli Belediyesi'nde kıyametler kopacak Sarıgül şoku

Şişli Belediyesi'nde kıyametler kopacak Sarıgül şoku

Şişli Belediyesi'nde büyük deprem Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül'le başladı. Başkan Hayri İnönü müdürlerle başladığı görevden almalara, başkan yardımcılarıyla devam edecek.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül'ün yetkilerini geri aldı. Karar sonrası Sarıgül'ün başkan yardımcılığı görevinden istifa etmesi bekleniyor. 

CHP'li Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, belediye operasyona başladı. Dün 21 birimin müdürünü görevden alan İnönü, bugün ise radikal bir karara imza attı.

Hayri İnönü, Mustafa Sarıgül'ün oğlu Belediye Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül'ün yetkilerini elinden aldı. Emir Sarıgül'e bağlı 6 şube müdürlüğü vardı. İnönü Sarıgül'e bağlı olan 6 birimi kendisine bağladı. Emir Sarıgül ise belediye başkan yardımcısı görevine devam ediyor ama kendisine bağlı hiçbir birim bulunmuyor. 

EN YÜKSEK BÜTÇELİ MÜDÜRLÜKLER ONDAYDI

Emir Sarıgül'ün yetkisinden alınan şube müdürlükleri arasında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Dış İlişkiler Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile Özel Kalem Müdürlüğü bulunuyor. Edinilen bir diğer bilgiye göre Sarıgül'ün elinden alınan müdürlükler belediyesinin 'en yüksek bütçeli' müdürlüklerinin başında geliyor.  

emir-sarigul.jpg
ONUN GÖREVİ BAŞKA HİÇBİR BELEDİYEDE YOKTU

Emir Sarıgül, 30 Mart Yerel Seçimleri'nde Şişli Belediyesi Meclis Üyeliği'ne 4'ncü sıradan seçilmişti. Seçimin kazanılması ardından Şişli Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Hayri İnönü ilk iş başkan yardımcılarına görev dağılımı yapmıştı. 


Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül o görevlendirmeyle hiçbir belediyede olmayan Başkan Vekili ve Koordinatör Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştı.

İNTERNET SİTESİNDE İLGİNÇ DETAY

Şişli Belediyesi'nin internet sitesindeki 'Teşkilat Şeması'nda başkan Hayri İnönü'ye bağlı birimlerle ilgili değişiklikler eklendi. Tüm yetkileri alınmış olmasına karşı Emir Sarıgül'le ilgili bölümde yalnızca Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ismi bırakıldı. 

ekran-resmi-2014-11-05-10.02.47.pngBAŞKAN YARDIMCILARI DA GÖREVDEN ALINACAK

Alınan bilgilere göre Şişli Belediyesi'ndeki görevden alma depremi sürecek. Sarıgül'ün istifa etmemesi halinde Sarıgül'le birlikte diğer belediye başkanlarının da görevden alınacağı söyleniyor. Sarıgül'ün dışında başkan yardımcılığı görevini yürüten isimler ve görevleri şöyle:

ekran-resmi-2014-11-05-09.57.30.png
 ekran-resmi-2014-11-05-09.58.56.png

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.