Şişli'de son dakika istifa Emir Sarıgül açıkladı

Şişli'de son dakika istifa Emir Sarıgül açıkladı

Şişli Belediye Başkanlığı karıştı son dakika haberlere göre Emir Sarıgül ile birlikte bir belediye başkan yardımcısı daha istifa etti.

ŞİŞLİ Belediye Başkanlığından gelen son dakika haberlere göre Hayri İnönü'nün tehdit açıklamalarının ardından Belediye Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül ile Ali Ekinci istifa etti. 

Hayri İnönü'nün 'bana küfür etti' iddiasında bulunduğu Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül'ün basın toplantısı düzenleyerek istifasını açıkladı. Emir Sarıgül şuanda belediye binası önünde açıklamalar yapıyor.

Belediye Başkan yardımcılığını bırakan Emir Sarıgül Meclis üyeliğine devam edecek. 

Emir Sarıgül istifasını "Gelinen bu noktada, her fırsatta Belediyeyi yönetemediğinden şikayet eden Hayri İnönü'ye istediği fırsatı vermek üzere Şişli Belediyesi Başkanvekilliği ve Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ediyorum"sözleriyle duyurdu. 


BOMBALAYARAK İSTİFA ETTİ

Şişli Belediyesi'ndeki ilk istifanın sahibi olan Başkan Yardımcısı Ali Ekinci ayrılığıyla ilgili şunları söyledi;

"Mustafa Sarıgül'den öğrendiğimiz 'birlikte, sevgiyle' anlayışıyla çıkğımız bu yoldavefasızlığın, ihanet ve gerçekliği asla olmayan iddiaların ortasında sağlıklı bir belediyecilik yapmamız mümkün değildir.

Sayın Mustafa Sarıgül'e ve yol arkadaşım Emir Sarıgül'e yönelik iftiraları kabul etmem mümkün değildir. Şu ana kadar tüm Türkiye'ye örnek olan Şişli Modeli'nin Sayın Hayri İnönü'nün kişisel hırslarına kurban edilmesini doğru bulmuyorum.

Sayın Sarıgül ile çıktığımız bu yolda topluma hizmet vermeye devam edeceğimizi belirtirken Şişli Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ediyorum."

ŞİŞLİ'DE NELER OLUYOR? 

Şişli Belediyesi'ndeki kavga Hayri İnönü ile Emir Sarıgül arasında patlak verdi. CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu salı günü ikiliyi biraraya getirerek barıştırmayı denedi. Ancak dün eşi bugün de Hayri İnönü demeç vererek, Mustafa Sarıgül tarafından tehdit edildiğini söyledi. 

EMİR DEĞİL SARIGÜL TEHDİT ETTİ

Hayri İnönü açıklamasında “Bana, ‘Emir Sarıgül seni tehdit etti mi’ diye sordular. Etmedi dedim. Beni tehdit eden Mustafa Sarıgül. Emir Sarıgül yanımda çalışıyor bana küfretti ama tehdit etmedi” dedi. 
 

MUSTAFA SARIGÜL TWITTER'DAN YANIT VERDİ

Hayri İnönü'nün açıklamalarına Mustafa Sarıgül twitter hesabı üzerinden yanıt verdi. Sarıgül şunları yazdı;

-Demek ki iyihayri-inonu-ve-mustafa-sarigul.jpgliğin de bir bedeli varmış; Hayri'yi tebrik ediyorum!

-Hayri susuyor, hanımefendi konuşuyor; hanımefendi susuyor, Hayri konuşuyor...

-Görüyorum ki hanımefendi benimle ilgili övgü dolu sözlerini çabuk unutmuş.

-Sayın Hayri İnönü, benim sitemlerimi tehdit olarak algılıyorsa, konuyu kamuoyunun takdirine bırakıyorum.
EMİR SARIGÜL İSTİFA ETSİN!

Emir Sarıgül'ün kendisine küfür ettiğini öne süren Hayri İnönü bu konuda da şunları söylemişti; -"Tutturuyor Emir, ‘Beni görevden al, görevden al’ diye. İstifa etmesi lazım. Bırakın bunu, Meclis’ten de istifa etmesi lazım. Bu saatten sonra artık Emir Sarıgül’le birlikte çalışma imkânımız yoktur. Daha önce de yoktu. Partimize zarar gelmesin diye sesimi çıkarmayıp oturuyordum. Sesimi çıkarmadıkça tepeme biniyorlar".

Hayri İnönü'nün 'istifa etsin' sözlerinin ardından Şişli'den istifa haberleri gelmeye başladı. Şimdi gözler Emir Sarıgül'ün vereceği kararda. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.