Siyonist medyanın etekleri tutuştu!

Siyonist medyanın etekleri tutuştu!

Kobani bahanesiyle Türkiye'yi karıştıranlar, yurt dışından alkış aldı The Economist, etekli terörist fotoğrafları yayınlayıp "Barış süreci sona erdi" diye mutluluk şarkıları söyledi. Ancak yaşanan ölümlerin sorumluları 'Sağduyu' çağrısı yapınca hevesleri

Gezi Parkı'nadn bu yana sistematik olarak Türkiye üzerinde her türlü aşağılık oyunu deneyen kan tacirleri son olarak Kobani bahanesiyle kirli yüzünü gösterdi. Türkiye'nin kucak açtığı Kobani halkının IŞİD tarafından katliama uğradığını ve Türkiye'nin IŞİD'i desteklediğini yalanını söyleyenler New York Times, Washington Post, Bild, Economist, Der Spiegel gibi uluslararası yayın organları sayesinde bu aşağılık propagandayı tüm dünyaya yaydı.

Taşeron olarak kullanılan Türkiye'deki terör örgütü sempatizanları ise başta HDP olmak üzere bağlı bulundukları kanallardan aldıkları emirlerle aynı anda harekete geçti. Sokaklarda masum insanları vahşice öldüren teröristler bankaları, dükkanları yağmalayarak ortalığı savaş alanına çevirdi. Gezi Parkı'ndan beri hükümet ve barış sürecini hedef alan kan tacirleri ise 2 polisin şehit edildiği ve çoğu teröristler tarafından katledilen 31 kişinin yaşamını yitirdiği olayları barışçıl göstererek kendi medya organları vasıtasıyla bu ölümcül plana alkış tuttu. Yıllardır Türkiye hakkında kara propaganda yapan İngiliz Economist dergisi dünkü haberinde etek giyip kadın kılığına girerek molotof kokteyl atan göstericileri yayınlayarak Türkiye'nin Kobani'ye yardım etmeyerek barış sürecini baltaladığını duyurdu ve adeta mutluluk şarkıları söyleyerek "Erdoğan'ın öve öve bitiremediği barış süreci sona erdi" yorumunu yaptı. Kan tacirlerinin alkışları eşliğinde Türkiye'nin savaş alanına çevrilmesine katkıda bulunan gruplar ise olaylarda onlarca masum hayatını kaybedince paniğe kapıldı ve geri adım attı. HDP-DTK-DBP ve HDK dün ortak imzayla yaptıkları açıklamada "Şiddet olaylarının karşısındayız. KCK yönetiminin de sürecin önünü açacak tedbirleri alarak, gösteri yapan grupların şiddet kullanmamaları çağrısını yine yapmalarını, silahlı eylemleri ciddiyetle soruşturmalarını ve önüne geçecek tedbirleri almalarını, tansiyonu düşürecek bir çaba içinde olmalarını diliyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada ayrıca "Hiç kimse hiç bir yerde birbirine karşı asla şiddete başvurmamalı, şiddet araçlarını kullanmamalıdır. Özellikle Bingöl'de Emniyet Müdürü'ne yapılan saldırı tüm kaygıları arttıran bir gelişmedir. Bingöl'deki bu vahim olayın tüm taraflarca her yönüyle soruşturulmasının önemine dikkat çekmek istiyoruz" dendi. Günlerdir "Sokağa çıkın" çağrısı yaparak olayları körükleyen HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş ise "Olayların bu noktaya geleceğini tahmin etmemiştik" itirafında bulundu.

Yaşanan kanlı olayların ardından İmralı'dan ise "Müzakere sürecinden çıkmayın şiddeti durdurun" mesajı geldi. HDP'li Hasip Kaplan da "İmralı'nın sözünün dinlenmesi gerek" yorumunu yaptı. Süreçten sorumlu Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan da, HDP'li vekillere seslenerek "Siz siyasi partisiniz. Terör örgütü KCK gibi şiddet çağrısı yapamazsınız" uyarısında bulundu. Takvim

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.