Süper Lig takımlarının harcama limitleri belli oldu

Süper Lig takımlarının harcama limitleri belli oldu

TFF Kulüp Lisans Kurulu, 2020-2021 Sezonu Süper Lig Takım Harcama Limitleri'ni belirledi

İSTANBUL (AA) - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kulüp Lisans Kurulu, 2020-2021 Sezonu Süper Lig Takım Harcama Limitleri'ni belirledi.

TFF'den yapılan açıklamaya göre, Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nın 89. Maddesi kapsamında belirlenen Süper Lig Takım Harcama Limitleri şöyle hesaplandı:

TakımHarcama limitiYüzde 15 sapma
Medipol Başakşehir148.395.590170.654.928
Trabzonspor132.517.761152.395.425
Beşiktaş259.217.149298.099.722
Demir Grup Sivasspor88.657.667101.956.317
Aytemiz Alanyaspor96.808.526111.329.805
Galatasaray429.042.297493.398.642
Fenerbahçe154.411.381177.573.089
Gaziantep FK136.137.671156.558.322
Fraport TAV Antalyaspor68.385.92278.643.810
Kasımpaşa69.248.14179.635.362
Göztepe79.831.27491.805.965
Gençlerbirliği62.856.68372.285.186
İttifak Holding Konyaspor79.706.20891.662.139
Yukatel Denizlispor94.243.985108.380.583
Çaykur Rizespor117.488.600135.111.890
BtcTurk Yeni Malatyaspor88.217.677101.450.328
Hes Kablo Kayserispor59.205.56668.086.401
MKE Ankaragücü71.715.91482.473.301
Hatayspor92.148.829105.971.153
Büyükşehir Belediye Erzurumspor92.148.829105.971.153
Fatih Karagümrük92.148.829105.971.153

Açıklamada, kulüpler için belirlenen takım harcama limitlerinin, talimatnamede yer alan gerekçe ve usuller çerçevesinde artırılabileceği aktarıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.