Süreci engellemek isteyen bedelini öder

Süreci engellemek isteyen bedelini öder

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kurban Bayramı namaz çıkışı konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda sınırlarımız malum adeta tehdit altında bunları görüyoruz. Şu anda Kobani'de olan yarın belki Haseki'de olacak, belki Artvin'de belki daha farklı sınırımıza yakın bölgelerde olacak. Dolayısıyla tüm bu gelişmelere karşı tabii ki Türkiye Cumhuriyeti olarak da bizler tedbirlerimizi azami ölçüde almış bulunuyoruz. Bunlarla ilgili olarak da atılması gereken adımları ulusal ve uluslararası bazda da hazırlıklarımızı yaptık yapıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Süleymanşah, vatan topraklarımızdır. Orada şu anda 40 Mehmetçiğimiz var. Onların kılına herhangi bir şeyin gelmesi halinde silahlı kuvvetlerimiz başta olmak üzere orada atacağımız adımlar malumdur, orada herhangi bir şeyde asla tereddüt etmeyiz, edemeyiz. Güvenli bölge içerisinde Süleyman Şah Türbesinin olmasını da istiyoruz" dedi.

Erdoğan, "Türkiye'de PKK'nın içinde olanlar şuan da bu işe sahip olmak istiyorlar. Bizim için PKK neyse IŞID odur" dedi.

ÇÖZÜM SÜRECİNİ ENGELLEMEK İSTEYEN BEDELİNİ ÖDER

Erdoğan "Bizim için çözüm sürecinin sona ermesi diye bir şey yok. Çözüm sürecini sona erdirmek isteyenler bu bedeli ağır öder. Objektif olarak bunları konuşacağım. Dağlara kaçırılan gençleri tek başına bırakamam. Çözüm sürecini engellemek isteyenler bedelini ödeyecek.

Güneydoğu'da bu kadar havalimanı yapıyoruz bunlara karşı. Yapmaya da devam edeceğiz. Kobani'yi ısrarla savunuyorlar da buraları niye savunmuyorlar. Kobani önemli de Güneydoğu önemli değil mi?" dedi. Erdoğan: Bıden bu tür ifadeler kullandıysa, benim için tarih olmuştur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.