Taha Akyol, Altan Öymen'i Perişan Etti

Taha Akyol, Altan Öymen'i Perişan Etti

KCK ve Ergenekon soruşturmalarını ve davalarını eleştiren Altan Öymen'e Taha Akyol'dan tarihi bir yanıt geldi.

CNN Türk’te Meclis’teki “Yemin Krizi”nin değerlendirildiği programda, CHP’li Altan Öymen’le Milliyet Yazarı Taha Akyol arasında KCK ve Ergenekon davası tartışması çıktı.

Taha Akyol, "KCK davası haksız diyen Altan Öymen’in, KCK ve Ergenekon iddianamelerinden alıntılarla adeta darmadağın etti, hukuk dersi verdi.

KCK ve Ergenekon davalarının dosyalarını incelemediği anlaşılan Radikal Yazarı Altan Öymen, bu davaların eleştirdi. Taha Akyol ise Altan Öymen'e KCK ve Ergenekon iddianamelerinden örneklerle yanıt verdi:

"KCK davasında insanlar haksız yere içeride tutuluyor. Bunlar dağdan inip düz ovada siyaset yapmak istiyorlar. 2,5 yıldır haksız yere yatıyorlar…" yorumuna katılmıyorum.
Bu sözler bu meseleyi çözecek sözler değil.

Ben KCK davasını incelemiş biriyim. KCK davasına haksız diyemezsiniz. KCK davası haklı bir davadır. Ben dosyayı inceledim. Belediye başkanlarının dağdaki militanlar adına nasıl tehdit edildiğini biliyorum."

Taha Akyol'un bu açıklamalarının ardından söze giren Altan Öymen, Ergenekon davasının da izlediniz mi diye sordu.

Taha Akyol bu soruya şöyle yanıt verdi:

"Ergenekon davasını izledim. Ergenekon davasının açılması yerden göğe kadar haklı bir davadır. Ergenekon ve KCK davasıyla ilgili konuşurken, dosyadaki delilleri inceleyip öyle konuşmalı…

İşte Taha Akyol'un çarpıcı açıklamaları;

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.