Tanju Çolak: Sözcü Gazetesi'nden izin mi alacağım?

Tanju Çolak: Sözcü Gazetesi'nden izin mi alacağım?

Başbakan'ın vizyon toplantısına katılan ünlülerden Tanju Çolak, bazı medya organlarına A Haber ekranlarından isyan etti: Onlardan izin mi alacağım?

Başbakan Erdoğan'ın vizyon toplantısına katılan ve haklarında linç kampanyası başlatılan ünlülerden, ünlü futbolcu Tanju Çolak, A Haber'de yayınlanan, Sevilay Yükselir'in sunduğu %100 Siyaset programına konuk oldu.

Çolak, bazı medya organlarının kara kampanyalarına, linç girişimlerine cevap verirken, "Sözcü gazetesinden izin alacak değilim" ifadelerini kullandı.

Sevilay Yükselir'in "Amerika'da devlet başkanları seçilirken, sanatçıların bir kısmı demokrat partinin adayını destekler, bir kısmı cumhuriyetçi partinin adayını destekler. 2012 seçiminde epeyce bir ünlü Obama'yı destekledi. Epeyce bir ünlü karşı tarafı destekledi. Ve orada bu durum hiç garipsenmez. Geleneksel bir hale gelmiştir. Taraflarını belli ederler.

Sözcü Gazetesi, Başbakan'ın toplantısındaki ünlüler için 'Başbakan'ın papatyaları' gibi bir ifade kullandı mesela. Türkiye'de neden farklı algılanıyor?" sorusu üzerine Tanju Çolak şöyle konuştu:

Papatyanın ne anlama geldiğini bilmeyen kişilerin yönettiği bir gazete diyorum. Biraz ağır konuşacağım ama, benim papapatyaya benzer bir tarafım yok. Benim bildiğim papatya, genellikle mayıs aylarında, baharın geldiğini gösteren bir çiçektir.

Biz toplumu temsil ediyoruz. Toplumun gözünün önünde olan kişileriz. Bugüne kadar ben hiç devletle iç içe olmadım. Beni herkes bilir. Medya da bilir, halkım da bilir.

O TOPLANTIYA GİTTİYSEK KİME NE?

Sayın Başbakan'ın teveccüh edip davet ettiği toplantıya gittiysek, o vizyonu dinlediysek kime ne? Bu bizim özgürlüğümüzdür. İnsanlar takım tutarlar, karışmazlar. Parti desteklerler, karışılmaması lazım. Demokratik bir ülkede yaşıyoruz.

Kime ne bizim nereye gideceğimiz? Özgür insanlarız. Elli yaşına gelmişiz. Burada kararı biz vereceğiz.

SÖZCÜ GAZETESİ'NDEN İZİN ALACAK DEĞİLİM

Sayın Başbakanımızın bugüne kadar yaptığı icraatları, vizyonu, misyonu, Türkiye'ye kazandırdıkları... 2002 yılından bu yana Türkiye'deki değişimi bizler görüyoruz. Futbola ilgisinden dolayı da ayrı bir sempati duyuyorum. Yani ben, giderken Sözcü Gazetesi'nden izin mi alacağım? Burada bir saçmalık var.

Beni eleştirmeden önce kendilerine bir bakacaklar.

TÜRKİYE'NİN HAVASINI DEĞİŞTİRDİ

Türkiye'de Atatürk'ten sonra Turgut Özal... Yıllardır Özal'ı kim öldürdü, nasıl öldürdü bunları tartışıyoruz. Şimdi büyük bir devlet adamı çıktı Recep Tayyip Erdoğan. Bunları çok içten, samimiyetle söylüyorum. Yaptıkları ortada. Bugün bir araştırma yaptım, icraat yapmadığı, farketmediği, yolundan arabasına kadar, sağlıktan aklınıza gelmeyecek şeylere kadar bir çok şeyin öncüsü olmuş, Türkiye'nin havasını değiştirmiş bir Recep Tayyip Erdoğan'ı kabullenmemek çok büyük bir ayıp bence.

KILIÇDAROĞLU BİR LİDER DEĞİL

Ben o yüzden desteklemeye devam edeceğim. Saygı duyuyorum, başarılı olacağına da inanıyorum.

Kılıçdaroğlu bana göre bir lider değil. Bahçeli, baktığınız zaman çok doğru bir lider değil. İcraatçı bir lider değil. 


Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.