TBMM'de ilginç diyalog

TBMM'de ilginç diyalog

TBMM Genel Kurulu'nda 61. Hükümet'in programı üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

Görüşmelerde kişiselgörüşlerini açıklamak üzere söz alanAK PartiGrup Başkanvekili Nurettin Canikli, bazı muhalefet milletvekilleri tarafından, fakirlere ayni yardım yapılan işlemlerle ilgili olarak, AK Parti'yi kastederek, ''kokmuş makarna ve mercimeklerin ihalelerinin yandaşlara verildiği'' yönünde ifadelerin dile getirildiğini söyledi.

Seçimbölgesi Giresun'da, söz konusuyardımlarla ilgili ihaleleri kimlerin aldığına yönelik bir araştırma yaptığını anlatan Canikli, Espiye ilçesindeki SosyalYardımlaşma Fonunun 2011 yılı ihalesini, EspiyeCHPKadın Kolları Başkanı'nın eşinin aldığını tespit ettiğini söyledi.

Bu konuda kimseyi suçlamadığını, söz konusu kişinin ihaleye girip bunu aldığını ifade eden Canikli, ''Şunu merak ediyorum; bu 'kurtlu makarnaların' ihalesini 'yandaşımızın' aldığını söylediniz. Şimdi bunu nasıl izah edeceksiniz?'' dedi.

Bunun yanında bir özelleştirme işlemi ile ilgili bazı yanlış rakamların verildiğini belirten Canikli, 750 bin liraya yapıldığı söylenen özelleştirme işleminin 3 milyon liraya gerçekleştiğini ifade etti.

Nurettin Canikli, Türkiye'de 1986 yılı ile 2002 yılı arasında yapılan 179 özelleştirmeden elde edilen gelirin 7,7 milyar dolar olduğunu, 2003-2010 yılları arasında yapılan 85 özelleştirmeden elde edilen gelirin ise 32,5 milyar dolar olduğunu kaydetti. Canikli, ''Eğer bir peşkeş var ise hangisi peşkeş sizin takdirlerinize bırakıyorum'' dedi.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, hükümet programı üzerindeki görüşmelerin tamamlanmasının ardından yarın saat 15.00'de toplanmak üzere birleşimi kapattı.
 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.