Tersane ölümlerine yenisi eklendi

Tersane ölümlerine yenisi eklendi

Tuzla Tersaneler bölgesinde Deniz Endüstri A.Ş'ye ait Çiçek Tersanesi'nde çalışan bir işçi, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre olay, Tuzla Tersaneler Bölgesi'nde 20 numarada faaliyet gösteren Deniz Endüstri A.Ş.'ye bağlı Çiçek Tersanesi'nde gerçekleşti. Cemil Akgül (27) isimli işçi, elektrik akımına kapılarak yaralandı. Arkadaşları tarafından yerde baygın bir şekilde bulunan Akgül, ambulans ile Tuzla Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Acil serviste tedavi altına alınan Cemil Akgül tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Akgül'ün cenazesi savcılık incelemesinden sonra Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Cemil Akgül'ün Elta isimli taşeronluk firmasında 700 TL maaşla çalıştığı ve yardımcı personel olarak istihdam edildiği belirtildi. Kardeşinin cenazesini almak için Tuzla Devlet Hastanesi'nde beklerken gazetecilere açıklama yapan Ağabey Aydın Akgül, "Kardeşim tek başına çalışırken elektrik kablolarına çarpmış. Yanında kimse yokmuş. Bulduklarında baygın haldeymiş. Hastanede hayatını kaybetti. Konuştuğu bir kız arkadaşı varmış, nişanlanmayı düşünüyorlardı" dedi.

Bu arada Çiçek Tersanesi'nde hayatını kaybeden Cemil Akgül bir yıl önce evlenen ağabeyinin düğününde çekilen görüntüleri görenleri duygulandırdı. Akgül'ün ağabeyine takı taktığı ve bol bol oynadığı görüntüler ailesine hatıra kaldı.

Cemil Akgül'ün cenazesinin yarın İzmit'te toprağa verileceği öğrenildi.

Kaynak:Haber Kaynağı