TOKİ Kuraları Çekildi

TOKİ Kuraları Çekildi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Memur-sen Van İl Temsilciliği Arasındaki Protokol Gereği Sendika Üyelerine Yapılacak Bin 58 Konutun Bir Kısmının Kura Çekimi Yapıldı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Memur-Sen Van İl Temsilciliği arasındaki protokol gereği sendika üyelerine yapılacak bin 58 konutun bir kısmının kura çekimi yapıldı.

Geri kalan konutların kuralarının ise 21 ve 22 Şubat tarihlerinde çekileceği bildirildi.

Memur-Sen Van İl Temsilciliği'nde noter huzurunda yapılan ilk kura çekimine Vali Yardımcısı Ali İpek, Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün, Memur-Sen İl Temsilcisi Davut Okçu ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.

Memur-Sen İl Temsilcisi Okçu, üyelerine yönelik yapılan konutlar hakkında bilgi verdi.

Okçu, sendika olarak üyelerini konut sahibi yapmak için 2006 yılı başında başlattıkları çalışma kapsamında TOKİ ile yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlanması üzerine üyelerden talepler alındığını kaydetti.

TOKİ'nin üyelerine yapacağı 85, 112, 120 ve 130 metrekarelik bin 58 dairenin 2010 Eylül ayında bitirilerek teslim edileceğini aktaran Okçu, "Bu hafta 85 ile 112 metrekarelik daireleri talep eden üyelerimizin kura çekilişleri noter huzurunda yapıldı. Gelecek hafta sonu ise 120 ile 130 metrekarelik dairelerin çekilişleri yapılacak. Çekilişten sonra belli bir süre sonra daire fiyatlarının yüzde 20'si Ziraat Bankası Van Şubesi'ndeki TOKİ'nin hesabına yatırılacak. Geri kalan yüzde 80'lik dairelerin tesliminden itibaren 108 ay eşit taksitler ödenecek. Proje kapsamında bir cami, ticaret merkezi ve 16 derslikli bir ilköğretim okulu da yapılacak." diye konuştu.

Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün ise, Memur-Sen'in TOKİ ile yapmış olduğu protokol gereği böyle büyük bir projeye imza attıkları için teşekkür ederek, yoğun göçle çarpık yapılaşmanın olduğu Van'da bu tür projelerin önemine işaret etti.(CİHAN)
 

Bu haber toplam 1131 defa okunmuştur