Tom Daschle Adaylıktan çekildi

Tom Daschle Adaylıktan çekildi

Barack Obama'nın Bakanları teker teker dökülüyorlar.Bill Richardson'dan sonra Sağlık Bakanı adayı Daschle'de bugün çekildiğini açıkladı.

Kemal Bozkurt'un haberi

ABD Başkanı Barack Obama seçtiği bakanlar açısından sanssızlık yaşamaya devam ediyor.

İlk önce Ticaret bakanı olarak seçtiği New Mexico Valisi ve eski başkan adayı İspanyol asıllı Bill Richardson, hakkında açılan davalar üzerine görevine başlayamadan bakanlıktan çekildiğini açıkladı.

Daha sonra maliye bakanı olarak seçilen Timothy Geithner'in vergisini ödemediği ortaya çıktı ve herkes vergisini ödemeyen nasıl maliye bakanı olabilir diye yüksek sesle konuşmaya başladı. Ancak senato Timothy Geithner'in bakanlığını onayladı.

Bugün ise Obama'nın sağlık bakanı olarak seçtiği eski senatör ve Senatonun eski başkanı ve ABD'deki Türkler tarafından ABD'nin Demireli olarak bilinen Tom Daschle 2005-2007 arasındaki 125 bin Dolarlık vergi borcundan dolayı az önce adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Başkan Obama, Daschle'nin hata yaptığını kabul ettiğini ve kendisinin de bunu kabul ettiğini ancak Daschle'nin ABD için yaptıklarını inkar edemeyeceklerini belirtti.

Kaynak:Haber Kaynağı