Trabzon'da Yattara krizi

Trabzon'da Yattara krizi

Trabzonlu yönetimin açıklamaları Yattara'nın moralini çok bozdu.

Trabzonspor'da yönetimin sürekli olarak, "İyi bir teklif gelirse Yattara'yı satabiliriz" şeklinde açıklama yapması, Gineli futbolcunun moralini bozdu. Yattara'ya bir teklif gelmediğini söyleyen Yanal ise takımın kazandıkça güçlendiğini söyledi.

Turkcell Süper Lig'in 18. haftasında deplasmanda Ankaraspor'u 2-0'la geçen Trabzonspor'da bir tarafta galibiyetin coşkusu yaşanırken, bir yandan da İbrahima Yattara krizi yaşanıyor. Başkan Yardımcısı Muammer Saka'nın, "Yattara'yı satabiliriz, onun yerine Alanzinho'yu aldık" açıklaması ile patlak veren krizde, yönetim kurulunun da, "İyi bir teklif gelirse, Yattara'yı satabiliriz" şeklinde tavır sergilemesi, Gineli futbolcunun moralini bozdu. Son olarak Ankaraspor maçında iyi oynamasına rağmen Yanal tarafından oyundan alınarak yerine Alanzinho'nun oyuna girmesine sinirlenen Yattara'nın, maç sonrası yapılan, "Kolbastı" gösterisine ilk kez katılmayıp, moralsiz bir şekilde sahayı terk etmesi yaşanan krizi ortaya koydu.

YANAL, YATTARA'YI KORUDU

Öte yandan Ankaraspor maçında oyundan aldığı futbolcusunu savunan Yanal, "Ağır gribal enfeksiyon geçirmesine rağmen özveri göstererek maça çıktı" dedi. Takım arkadaşlarının da maç sonunda Gineli oyuncuya moral vermeye çalıştı.

Bu arada Katar kulübünün Yattara'yı transfer etmekte ısrarcı olduğu ancak transfer sezonun yarın sona erecek olması nedeniyle, bu futbolcunun bordo mavili kulüpten ayrılma ihtimalinin düşük olduğu belirtildi. Konuyla ilgili net bir cevap vermeyen Trabzonspor yöneticileri, "Transferin gerçekleşmesi için mesai yetmez" diye konuştular.

Kaynak:Haber Kaynağı