TRT'ye Soruşturma

TRT'ye Soruşturma

Güney'in konuk olarak katılmasıyla ilgili, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ile programın yapımcı ve yöneticisi hakkında soruşturma başlattı.

Memur Suçları Soruşturma Bürosu'nca yürütülecek soruşturma kapsamında, RTÜK Başkanlığı'na yazı yazılarak, ''Büyüteç'' programının, Tuncay Güney'in konuk olarak katıldığı bölümlerinin görüntüleri istenecek.

Soruşturmanın ilerleyen aşamalarında, Şahin ile programın yapımcı ve yöneticisinin ifadelerine başvurulup başvurulmayacağına karar verilecek.

İşçi Partisi Merkez Karar Kurulu Üyesi ve Ankara İl Başkanı Sefa Koçoğlu,''Büyüteç'' programına Tuncay Güney'in katılıp açıklamalarda bulunmasıyla ilgili, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ile programın yapımcı ve yöneticisi hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

Suç duyurusu dilekçesinde, Tuncay Güney'in, hakkında dolandırıcılıktan İstanbul Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden kamu davası nedeniyle 8 yıldan bu yana gıyabi tutuklu olarak aranan ve ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında hakkında soruşturma yürütülen bir kişi olduğu ifade edilmişti.

Suç duyurusu dilekçesinde, TRT Genel Müdürü Şahin ile ''Büyüteç'' adlı programın yapımcı ve yöneticisinin, ''Görevi kötüye kullanma'', ''Suça ve suçluya yardım ve yataklık etme'', ''Soruşturmanın gizliliğini ihlal'' ve ''Adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs'' gerekçeleriyle cezalandırılmaları talep edilmişti.

Kaynak:Haber Kaynağı