Tüketiciler Birliğinden İsrail'e boykot çağrısı

Tüketiciler Birliğinden İsrail'e boykot çağrısı

Tüketiciler Birliği, İsrail'in Gazze'ye yönelik düzenlediği saldırıları protesto etti.

Tüketiciler Birliğinin kime karşı olursa olsun savaşı kabul etmediğini anlatan birlik başkanı Nazım Kaya, bu nedenle boykotun ''barışa çağrı'' niteliğinde olduğunu anlattı.

Tüketiciler Birliği Başkanı Nazım Kaya, İstiklal Caddesi'nde yaptığı basın açıklamasında, 27 Aralık 2008'de başlayan Gazze sürecinde ateşkes döneminin yaşandığını, İsrail'in, çok sayıda kişiyi öldürdüğünü ve yaraladığını, arkasında yerle bir edilmiş kent bıraktığını anımsattı.

Kaya, bu süreçte dünyanın yaşanan soykırıma tepki verdiğini, bu tepkilerden en anlamlısının ''tüketiciler'' tarafından gerçekleştirilen ''Cephane Bizden Değil Boykotu'' olduğunu kaydederek, Gazze'yi unutmayan ve unutturmak istemeyen tüketicilerin boykotu kararlı bir şekilde sürdürdüğünü bildirdi.

Nazım Kaya, ''Yediğimiz her hamburgerin ve boykot kapsamındaki diğer ürünleri tüketmemizin, yaşanan acılara olan katkısını bir kez daha vicdanlarımızda değerlendirerek, boykot kapsamındaki ürünleri tüketmeyerek yaşananlara en azından görüş desteği oluşturulmasının önüne geçilmesi gerekmektedir'' dedi.

Tüketiciler Birliğinin kime karşı olursa olsun savaşı kabul etmediğini anlatan Kaya, bu nedenle boykotun ''barışa çağrı'' niteliğinde olduğunu anlattı.

Eylem sırasında, hamburger ekmeği kıyafeti giyen küçük bir çocuğun üzerine, Filistinli çocukların kanını temsil amacıyla ketçap sıkıldı

Kaynak: Ajanslar