Turizmi geliştirmek için projelere destek!

Turizmi geliştirmek için projelere destek!

Turizmi geliştirmek için hazırlanacak projelere destek!

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), tarihi ve turistik mekanlarının yanı bazıları endemik çok sayıda bitki ile hayvan türüne evsahipliği yapan, akarsuları, gölleriyle farklı güzellikleri birarada barındıran Doğu Karadeniz'de turizmi geliştirmek amacıyla hazırlanacak projelere toplam 5 milyon lira destek verecek. 

''Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı'' kapsamında verilecek destekten yararlanmak için başvuruların bu ay sonuna kadar merkezi Trabzon'da bulunan DOKA'ya yapılması gerekiyor.

DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de, turizm konusunda ciddi bir hedef oluştuğunu, Doğu Karadeniz'de de DOKA olarak turizmi çok ciddi şekilde gündeme aldıklarını, önemli hedefler ortaya koyduklarını belirtti.

Turizmin Doğu Karadeniz'de halen istenen seviyede olmadığını, destek verdikleri projelerin hayata geçmesiyle yüz güldürecek seviyeye geleceğine inandıklarını ifade eden Kaldırım, ''2010 Yılı Mali Destek Programı''nda bölge turizminin gelişmesi için 86 projeye 22 milyon 504 bin lira destek verdiklerini ifade etti.

''2011 Yılı Mali Destek Programı'' çerçevesinde, 12 Ağustos 2011'de yeniden teklif çağrısına çıktıklarını ve başvuruların 30 Eylül'de sona ereceğini belirten Genel Sekreter Kaldırım, ''Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı'' kapsamında hazırlanacak projelere 5 milyon lira destek vereceklerini söyledi.

AA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.