Türk Sağlık-Sen'den basın açıklaması geldi.

Türk Sağlık-Sen'den basın açıklaması geldi.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanan sendika üyeleri, ebe, hemşire, sağlık memuru ve acil tıp teknisyeni gibi sözleşmeli kamu dışı aile sağlığı çalışanlarının kadroya alınmasını talep etti

İSTANBUL (AA) - Türk Sağlık-Sen İstanbul Şubesi üyeleri, ebe, hemşire, sağlık memuru ve acil tıp teknisyeni olan sözleşmeli kamu dışı aile sağlığı çalışanlarının kadroya alınmasına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Fatih ilçesindeki İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanan grup, "Kadrosuz istihdam istemiyoruz" sloganları attı.

Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen İstanbul İl Temsilcisi Remzi Özmen, basın açıklamasında, var güçleriyle sağlık çalışanlarının yanında olduklarını, onların haklı taleplerini değişik platformlarda dile getireceklerini söyledi.

Türk Sağlık-Sen 2 No'lu Şube Başkanı Alper Alıcı ise kadro düzenlemesinde kapsamın genişletilmesi talebinde bulundu.

Alıcı, "Kamuda süresiz sözleşmeli olarak görev yapan 227 bin personelin sorunlarına çözüm getiriliyor olsa da gerek kapsam dışında bırakılan personel gerekse 3+1 sistemini kalıcı hale getirmesi nedeniyle bu çalışma taleplerimizi tam olarak karşılamamaktadır." dedi.

Türk Sağlık-Sen İstanbul Üniversitesi Şube Başkanı Ufuk Tuğrul da yapılan düzenlemelerde kadroyla beraber kurumlar arası geçişin mutlaka kolaylaştırılmasını talep ederek, kamu dışı aile sağlığı çalışanlarına tekrar kadro istediklerini kaydetti.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.