Türkiye Sizin Paralı Askeriniz Mi?

Türkiye Sizin Paralı Askeriniz Mi?

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, terörle mücadele konusunda yıllarca ortak mücadele çağrısı yaptıklarını hatırlattı ve sert çıktı:


Akdoğan, “Şimdi birileri Türkiye'ye 'Şunu yapsın bunu yapsın' diyor. Türkiye sizin paralı askeriniz mi, gelin birlikte yapalım" dedi

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nun (TRT), Antalya'nın Kemer İlçesi'nde düzenlenen 'Uluslararası Medya Eğitim Programı'nın açılışını, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan yaptı.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, açılış konuşmasının ardından uluslararası medya kuruluşlarından katılan medya mensuplarının sorularını yanıtladı.

"IŞİD'İ TERÖR ÖRGÜTÜ İLAN ETMİŞ BİR HÜKÜMETİZ"

Ağırlıklı bölgede yaşanan sorunlara ilişkin soruların yönetildiği Akdoğan, bölgede birtakım örgütlerin gerçekten insanlık vicdanının kaldıramayacağı görüntülerle son dönemde ön plana çıkmaya başladığını, bunun verdiği birtakım rahatsızlıklar olduğunu söyledi.

Akdoğan, şöyle konuştu:

“Bir anda bakıyorsunuz ortaya bir örgüt çıkıyor ve inanılmaz gibi görünen şeyler yapabiliyor. Şehirleri hızlı hızlı düşürüyor, yayılabiliyor. Nasıl bir anda böyle bir şey olabilir Bir anda müthiş silahlar bulabiliyor. Öncelikle bunu doğru anlamak, analiz etmek lazım, nasıl olabiliyor. Bataklığı kurutmadan bataklığın ürettiği sinekleri konuşmak sorunu çözmüyor. Elbette bunlarla da mücadele etmek gerekiyor. Türkiye'nin terör örgütleri konusundaki tavrı çok açık, nettir. Masum insanları katleden her kim olursa olsun, hangi etnik köken ve dinden olursa olsun bize göre teröristtir ve biz Bakanlar Kurulu kararıyla IŞİD'i terör örgütü ilan etmiş bir hükümetiz.

"TÜRKİYE SİZİN PARALI ASKERİNİZ Mİ?"

Esad yönetimini halkın üzerine bomba yağdırmakla suçlayan, Suriye'de kimyasal silah kullanıldığını öne süren Akdoğan, kimsenin sesini çıkarmadığını kaydetti.

Akdoğan, “O kadar çok yanlış yapıldı ki bu yanlışların neticesinde hastalıklı bir yapı ortaya çıkıyor. 'Bunu ortadan kaldıralım, mücadele edelim' diyorlar. Biz yıllardır terörle, ortak mücadele edelim diyoruz, neredesiniz Biz terör saldırılarına maruz kaldığımızda dedik ki, bununla uluslararası dayanışma, mücadeleyle baş edilebilir. Her toplantıda 10 yıldır bunları söylüyoruz, kimse dinlemedi. Şimdi birileri Türkiye'ye 'şunu yapsın bunu yapsın' diyor. Türkiye sizin paralı askeriniz mi, gelin birlikte yapalım. Biz kimse için savaşmayız, biz kendi ulusal değerlerimiz için, milli menfaatlerimiz, insani duyarlılığımız için bir şey yapacaksak yaparız. Birileri diyor diye yapmayız" diye konuştu.

MESELE SADECE BİR ÖRGÜTLE MÜCADELE DEĞİL

Suriye'de birbiriyle savaşan çok farklı yapılar olduğunu aktaran Akdoğan, "Bunlardan birini etkisizleştirdiğinizde sorunu çözmüş olmuyorsunuz. IŞİD'i yok ettiğinde sorunu çözüyor musun Kapsamlı bir Suriye planı ortaya konulmalı. Mesele sadece bir örgütle mücadele değildir" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.