Türkiye'de yer yerinden oynayacak!

Türkiye'de yer yerinden oynayacak!

Yiğit Bulut'un iddiasına göre, İngiltere'deki telekulak operasyonu Türkiye'ye sıçrayabilir. İşte Bulut'un o şok iddiaları...

Yiğit Bulut, daha Rebekah Brooks gözaltına alınmadan önce Ertuğrul Özkök ve Brooks'un dostluğuna dikkat çekmişti. Bulut, Özkök ve içinde bulunduğu medya grubunu "telekulak'ın Türkiye uzantıları" olarak nitelemiş ve iddiasını temellendirecek çeşitli örneklere yer vermişti yazısında.

O yazıdan sonra Rebekah Brooks da gözaltına alındı, daha sonra kefaletle serbest bırakıldı Murdoch'un manevi kızı ve CEO'su. Yiğit Bulut bu gelişmelerden sonra tekrar kalemi eline aldı ve daha iddialı ve ileri boyutta çarpıcı iddialara yer verdi köşesinde.

Yiğit Bulut'a göre, global bir telekulak operasyonu gelecek. Bu operasyonun Türkiye'de de gerçekleşmesi kuvvetle muhtemel. Eğer operasyonun arkasında güçlü bir irade olursa Türkiye'de yer yerinden oynayacak...

İşte Yiğit Bulut'un bugünkü köşesinden ilgili kısım...

Ne dediğimi, ne yazdığımı çok iyi biliyorum: Murdoch çetesinin Türkiye'deki uzantıları kimler?

Geçtiğimiz günlerde Murdoch çetesinin geçmişte Türk basınında bazı isimlerden nasıl övgüler aldığını "alıntılar"la sizlere aktarmış ve yine Türkiye'de bazıları tarafından el üstünde tutulan Rebakah Brooks'un  "çetenin liderlerinden" biri olduğunun altını çizmiştim... İzlediğim çizgide bulduğum "detaylarda" yanılmadım, Rebakah tutuklandı, şimdi kefaletle serbest kaldı ve "dinleme" çetesinin geri kalanları için harekete geçildi, yeni küresel tutuklamalar gelebilir.

Sevgili dostlar şimdi size çok daha önemli bir adamdan bahsedeceğim. Aynı adam her yerde var ve size daha önce "o isimle" ilgili çok detaylı bir yazımı aktararak "Bu adam kim?" sorusunu sormuştum.

Bu adam kim mi? İnanın ben de bilmiyorum ama her yerde var! Murdoch'un yakın çevresinde, yönetiminde, Rebakah'ın yanı başında, "411 el kaosa kalktı manşeti atıldığında; öncesinde ve sonrasında Türkiye'de ve o manşeti atan gazetenin yönetiminde"! Şaka yapmıyorum; aynı adam "Murdoch ve Türkiye'deki bazı basın kuruluşlarının ortak paydası"! Tekrar ediyorum; İngiltere'deki skandalları yaratanların "odağındaki" isim ile Türkiye'de "411 el kaos'a kalktı" manşetini atan ve öncesinde-sonrasında "halkın iradesine kastedenlerin" en yakınındaki isim hep aynı; KAI DIEKMANN...

Sonuç: "Ergenekon nedir" sorgulaması içinde Alman bağlantısına dikkat çekmiş özellikle Baron Von Sebottendroff isminden yola çıkarak Türkiye'deki yerleşik düzenin nasıl tesis edildiğini analiz ederken çok önemli bir de not düşmüştüm; Ergenekon diye bir örgüt varsa ve bunun da "bir" numarası varsa; bu kişi Türk değil! Bugün geldiğimiz noktada o veya bu demiyorum ama "şebekeyi" İngiltede'den Türkiye'ye çektiğim çizgi üzerinde "net" olarak görebiliyorum; şuna da adım gibi eminim; Türkiye'de de "İngiltere gibi" dinlemeler, takip etmeler, dosyalamalar yapıldı, arşivlendi ve yakında kokusu çıkacak!

Son söz: Murdoch "operasyonunun" Türkiye uzantısı "şikeden de, diğer bütün operasyonlardan da" önemli! Önemli ama "arkasından çıkabilecek isimler" çok büyük ve küresel olduğu için bu operasyonu başlatmak büyük cesaret ve çok sert bir irade gerektiriyor. Yapabilecek miyiz; bekleyip göreceğiz.

Not: Yukarıda yazdıklarımın "ne olduğunun" farkındayım ve sonuna kadar eminim, arkasındayım...

Yiğit Bulut/Habertürk   

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.