UEDT'den, Karalama Kampanyası hakkında Kamuoyu Duyurusu

UEDT'den, Karalama Kampanyası hakkında Kamuoyu Duyurusu

Merkezi Alamnaya'da bulunan Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) son zamanlaeda çıkan bazı karalama haberler hakkında bir basın bilidrisi yayınladı. Genel Başkan Yardımcısı ve UETD Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Kara'nın basın açıklaması şöyle:

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) teşkilatımıza olan halkımızın teveccühü bir takım çevreleri rahatsız etmeye devam etmektedir. Bu teveccühü kırmak, ilgiyi ilgisizliğe ve güveni güvensizliğe dönüştürmek adına öteden beri kurumumuza karşı yürütülen karalama kampanyasına bir yenisi daha eklenmiştir. Teşkilat mensuplarımız arasında Mut’a nikahı yapıldığı iddia ve iftirası ile marjinal basın-yayın organlarında çıkan haberler sosyal medyada da karalama amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Haberde kastedilen bay’ın kurumumuzda hiçbir kurumsal kimliği, hüviyeti ve üyeliği olmadığı gibi hiçbir ilişiği de yoktur. Farklı STK’larda görev yaptığı halde UETD ile yakın-uzak hiçbir bağlantı kurmamıştır. Habere konu bayan, UETD Teşkilatlarından bir Bölge Başkanlığına bağlı bir Şubedeki Halkla İlişkiler birim başkanımızla yakın çalışma isteğinde bulunmuştur. Ancak buna rağmen kendisinin hiçbir kurumsal kimliğe sahip olmadığı gibi üyelik kaydı dahi bulunmamaktadır. Olayın bizle ilgisi, bu birlikteliğe razı olmayanların seslerini duyurabilmek ve yankı uyandırmak için UETD’nin adını kullanmalarından ibarettir.

Haberde, Birim Başkanlığımız toplantısında selamlama konuşması yapan AK Parti Seçim İşleri Başkanı Sayın Mustafa Şentop Bey’in resminin kullanılması da manidar olup, hedef saptırmak ve olayı farklı mecralara çekmek içindir. Sayın Şentop’un konuşması basın mensupları tarafından da kayda alınmıştır. Kaldı ki; Sayın Şentop ve beraberindeki heyet tüm STK’ları ziyaretleri çerçevesinde UETD’yi de ziyaret etmişlerdir.   

12 Avrupa ülkesinde örgütlü, 150 teşkilatı ile, teşkilatlar nezdinde onbinleri aşkın üyesi bulunan bir Teşkilat’ın kendisine gelen her insana ahlak testi uygulayamayacağı hususunu da kamuoyumuzun takdirine bırakıyoruz. UETD Teşkilatımızın en küçük bir lekeyi dahi kaldıramayacağının bilinci ile halkımızın ortak değerlerine olan inancımız ve bağlılığımız ve bu değerleri koruma hususundaki hassasiyetimizi herkesin idrakine arzediyoruz.

Burada üzücü olan nokta; Suret-i haktan görünen bir takım çevrelerin olayın asıl ve esasını, haberi yapanın ve kaynağının kim olduğunu araştırmadan sadece UETD’yi karalamak ve itibarsızlaştırmak adına bu tür süfli saldırıları malzeme olarak kullanmaya yeltenmeleridir. Herkes bilmeli ki; İftirayı atan da yayan da aynı suçu işlemektedir. Bu tür olaylarda nasıl davranılması gerektiği Kur‘an-ı Kerim’de (Hucurat S, 6. Ayet) yazılıdır.

Kurumumuzu bu tür iftiralarla karalayanlarla da hukuk karşısında hesaplaşacağımızdan kimsenin endişesi olmasın.

Kamuoyuna saygı ile arzederiz.

Mehmet Kara

Genel Başkan Yardımcısı

UETD Halkla İlişkiler Başkanı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.