Unakıtan sağlığı iyiye gidiyor

Unakıtan sağlığı iyiye gidiyor

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Vekili Tosun, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın genel durumunun iyi olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Vekili Tosun, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın genel durumunun iyi olduğunu belirterek, “Ancak genel durumun iyi olması her zaman kişinin mesaiye devam edebilmesi anlamına gelmiyor.” dedi.

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Vekili Nihat Tosun, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görmekte olan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın genel durumunun iyi olduğunu belirtti. Tosun, “Ancak genel durumun iyi olması her zaman kişinin mesaiye devam edebilmesi anlamına gelmiyor. Birkaç tetkik daha belki yapılacak. Taburcu olup olmayacağına yönelik kararı sanırım daha sonuçlandırmadılar” dedi.
Sağlık Bakanlığı Müsteşar Vekili Tosun, Hekimevinde düzenlediği gazetecilerle sohbet toplantısında Maliye Bakanı Unakıtan'ın son sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi.
Sağlık Bakanı Akdağ’ın, Unakıtan’ı ziyaret ettiğini ve durumunu doktoruyla görüşerek takip ettiğini ifade eden Tosun, şunları söyledi:
“Bizim Maliye Bakanımızın durumunun ne olduğu, ekonomiyi nasıl etkileyeceği ile ilgili bilgi alma hakkımız var. Hastanın da kendi bireysel hakkı olarak her hastalığını herkesin bilmemesini isteme hakkı var. Basına yansıyanın dışında bizde de farklı bir bilgi yok. Genel durumunun iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ancak genel durumun iyi olması her zaman kişinin mesaiye devam edebilmesi anlamına gelmiyor. Birkaç tetkik daha belki yapılacak. Taburcu olup olmayacağına yönelik kararı sanırım daha sonuçlandırmadılar. Bu konuda daha fazla bir şey söylemeye daha fazla bilgim de yetkim de yok.”

Kaynak:Haber Kaynağı