Vekilin oğlundan şok sözler

Vekilin oğlundan şok sözler

Türkiye’de işlenen ve sayıları binlerle ifade edilen cinayetler niçin aydınlatılamadı? Bu suikastları düzenleyenleri kimler nasıl koruyor?


Faili meçhul cinayetler dosyası Erhan Çelik’le İskele Sancak’ta tartışmaya açılıyor. Şüpheli bir kazada yaşamını yitiren Susurluk Kazası Raportörü Akman Akyürek’in öldürüldüğünü öne süren sürpriz isim, Erhan Çelik’le İskele Sancak’ta konuşuyor!
Ve daha birçok faili meçhul cinayetin aydınlanması için mücadele veren isimler İskele Sancak’ta faili meçhul cinayetleri masaya yatırıyor.

Türkiye’de işlenen ve sayıları binlerle ifade edilen cinayetler niçin hala aydınlatılamadı? Ülkeyi sarsan, toplumu ayağa kaldıran suikastların ortak noktası ne? Bu suikastları düzenleyenleri kimler nasıl koruyor? Bu soruların cevaplarının aranacağı programa 12 Eylül döneminin ünlü askeri savcısı Faik Tarımcıoğlu, Eski İçişleri Bakanlarından Sadettin Tantan, Eski Cumhuriyet Savcısı Gültekin Avcı, şüpheli bir kaza sonucu yaşamını yitiren Susurluk Araştırma Komisyonu Sözcüsü Bedrettin İncetahtacı’nın oğlu Yahya İncetahtacı ve yine şüpheli bir kaza sonucu yaşamını yitiren Faili Meçhul Cinayetler ve Susurluk Komisyonu Raportörü Akman Akyürek’i çok yakından tanıyan ve ünlü hukukçunun öldürüldüğünü öne süren sürpriz bir isim katılıyor.

Erhan Çelik İskele Sancak’ta çok konuşulacak faili meçhul cinayetler dosyasını tartışmaya açıyor.

İskele Sancak'a Mehmet Elkatmış da konuk olarak katılacaktı ancak son dönemlerdeki gelişmeler yüzünden Elkatmış açıklama yapmak istemediği için programa katılmak istemedi.

Bedri İncetahtacı'nın oğlu Yahya İncetahtacı, babamın ölümünün normal bir kaza değil, faili meçhul cinayet olara görmemiz, araba ile ilgili hiçbir araştırma yapılmaması, kaza yerinin çok keskin viraj olmaması, kazanın gündüz olması, sağlığının yerinde olması ve Susurluk Komisyonu Başkanı Bedri İncetahtacı'nın bir it kapanı ile öldürüldüğü sözlerini söylemiş olması bizim kuşkumuzu daha da artırdı. Babam Susurlukla ilgili konuşurken, bu konunun siyaset içinde değerlendirilmemesi gerektiğini söylüyordu. Susurlukla ilgili yapılacak en vahim hata susurluğu bir kaç isim üzürenden konuşmak olacağını söylüyordu. Susurluğu klasik bir kaza olarak görmüyordu. susurluğu anlamak için ihtilali, darbeyi konuşmadan, kürt sorunun neden var olduğunu anlamadan, hatta 28 Şubat'ı anlamadan Susurluk'u anlamanın imkanı yok diyordu. Türkiye'de birileri kendilerini herkesin üzerinde görüyor. Uğur Mumcu'nun ölümü de bu birileri üzerine yürümüse yüzündendir. Türkiye'de üç şey ne hazindirki bulunmamaktadır. Birinicisi milletin varolan hukuku kabuletmesidir. Türkiye'de bürokratların kendilerini hukukun dışında görme hakkını görmesi, üçüncüsü de şeffaflığın olmamasıdır. Babam bundan dolayı kendini hep tehlikede görüyordu.

Gazi Büskaya; Adnan Akyürek ile olan ilişkisini şöyle anlattı. Adnan Akyürek ile 1983 yılından vefatına kadar beraber olduk. Günün her saatinde denilebilecek kadar beraberdik. Adnan Akyürek Susurluk komisyonunda görevli idi. Son günlerinde rahmetli kardeşim aşırı derecede huzursuzluğu aşırı derecede sıkıntılı idi. Ama bilgi vermezdi. Normal telefonlarını kullanamayacak kadar sıkıntılı idi. Ankesörlerden konuşurdu. Etrafında sürekli kalabalık vardı ve onlardan çok rahatsız olurdu. Son zamanlarda aşırı bir stres içinde idi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 714 defa okunmuştur