Yakıp Yıkandan Parasını Alacağız

Yakıp Yıkandan Parasını Alacağız

Ahmet Davutoğlu: Yakılan kamu binalarının yerine daha iyisini yapacağız, vatandaşların dükkanlarını imar edeceğiz, hasarı da yakıp yıkandan alacağız.

 

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu AK Parti Grup Toplantısı’nda partililere seslendi. Türkiye’nin nasıl büyük bir devlet olduğunu bir kez daha gördük diyen Başbakan Davutoğlu, “101 günlük esaretin ardından kurtarılan vatandaşlarımız bize çifte bayram yaşattı. Başta MİT müsteşarlığı, TSK ve emniyet birimlerimize teşekkür ediyorum. Allah bir daha böyle acıları bir daha yaşatmasın. 
 
BAYRAMI ZEHİR ETTİLER 
 
Biz tam da böyle bir bayram havası yaşarken bir takım provokatörler eşkıyalık görevine giriştiler. Geçen sene Mayıs ayında büyük projeler imza atılırken Gezi kalkışması yaşandı. 16 Aralık’ta bayram yaşayacakken 17 Aralık’ta bir operasyon düzenlediler. Ahdımız olsun biz bu bayramları bu millete yaşatacağız. Rehinelerimiz kurtarılmışken bir bayram havası varken bize zehir etmeye kalktılar. 
 
1122 BİNA YAKILIP YIKILDI 
 
Bu kez bahane Kobani bahanesiydi. Araçlar yakıldı yıkıldı. 1122 bina yakıldı. Bu binalar içerisinde müze, parti binaları ve iş yerleri yakıldı. Çözüm süreciyle birlikte o bölgede müthiş bir hareketlilik vardı. İstihdam artmaya başlamıştı. Milyarlarca dolar yatırım almaya başladı. Biliyorlar ki ekonomi iyiye giderse onların terör hikayelerine kimse aldırmayacak. İstiyorlar ki o bölgede sadece biz olalım. 
 
HERKES HESAP VERECEK 
 
Çözüm süreci için kamu düzeni bozulamaz. Hukuk devleti önünde herkes hesap verecek. Bunları hukukun önüne çıkartacağız. Yakılan her tomanın yerine 5 toma alınacak. Kamu binalarının yerine daha iyisini yapacağız. Yangın yerinde gül yetiştireceğiz. Vatandaşlarımızın dükkanlarını imar edeceğiz. Bundan sonra yapacağımız kanunla zarar veren bunun cezasını ödeyecek. 
 
Al bayrak da olacak AK Parti bayrağı da
 
İŞ yerlerini bombalayanlar dışardakilerin talimatıyla bu işi yapıyorlar diyen Başbakan Davutoğlu, “Kobani’de de bunu yaptılar. Kendilerine muhalif hiçbir Kürt parti bırakmadılar. Bizim parti binalarımıza yapılan saldırının temelinde de bu var. Bu bölgede bizden başka kimse olmayacak diyorlar. Türkiye Cumhuriyeti’nin her yerinde al bayrak da olacak AK Parti bayrağı da olacak” dedi.
 
Bizim her il için rüyamız var
 
DAVUTOĞLU: Biz istiyoruz ki; Mardin Gırnata gibi dünyanın göreceği emin bir yer olsun. Şırnak ihracata açılan kapı olsun. Van İzmir gibi olsun. Muş tarımın merkezi olsun. Kars hayvancılığın merkezi olsun. Bizim her ilimiz ve her ilçemiz için rüyamız ve hayalimiz var. Bizim bu ülkeyle ilgili hayalimiz var.
 
Bütün mesele Esed’i korumak
 
TÜRKİYE IŞİD’e de Esed’e de karşıdır, karşı olmaya devam edecektir diyen Davutoğlu, “Peki Kılıçdaroğlu ‘Biz IŞİD’e de Esed’e de karşıyız’ diyebilecek mi? HDP diyebilecek mi? Bütün meseleleri Suriye rejimini ve Esed’i korumak. Niye biliyor musunuz? Esed Arap Baası, CHP Türk Baası, HDP de Kürt Baası” şeklinde konuştu.
 
CHP’DEKİ BELGE İHANET BELGESİDİR
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da seslenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Dışarıdan bir takım propagandalarla Türkiye’ye yönelik suçlamaları kullanmayın, paralelci çetelerin sizin elinize tutuşturduğu belgeleri kullanmayın. 
Geçmişte CHP darbecilerle işbirliği yaparak iktidara gelmeye çalıştı. Bunu 27 Mart darbesinde de yaptılar. Şimdi de paralelci vesayetle siyasi güç oyununa girmeye kalkışıyorlar. O gösterdikleri belge aslında bir ihanet belgesidir” dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.