Yaralananların kimlikleri belli oldu

Yaralananların kimlikleri belli oldu

Eskişehir'de kozmetik ürünlerin satıldığı parfümeri dükkanında meydana gelen patlamada yaralanan 16 kişinin kimlikleri belirlendi. Patlamada doğalgaz iddiası doğru çıkmadı.

Deliklitaş Mahallesi İbrahim Karaoğlan Caddesi'nde faaliyet gösteren parfümeri dükkanında meydana gelen patlamanın nedeni itfaiye ekiplerinin çalışmalarını tamamlamasının ardından netlik kazanacak.

İş yerinde çalışan iki kişiye ulaşılamadığı bildirildi. Ekipler bu kişilerin enkazın altında olabilecekleri endişesiyle, çalışmalarını dikkatli bir şekilde sürdürüyor.

Olayda yaralanan, parfümeri dükkanının sahibi Sabit Yılmaz (35) ile yoldan geçen vatandaşlardan Mehmet Anasız (55) ve Hurşit Türkmen (40) Yunusemre Devlet Hastanesinde, Coşkun Kadırgan (25) ve Şükrü Çekiç (49) Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde, Hasan Akan Gündüz (39), Turan Ertaş (39), Sezgin Savaş (38), Mevlüt Öz (53), Yusuf Önal Dedelek (55), Mustafa Fırat Ara (46), İskender Kadırgan (23), Sabri Alkın (24), Kerem Uzan (24), Günay Sezer (23) ve İsmail Çelik de (30) Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Öte yandan, parfümeri dükkanının karşısında bulunan Murat Atılgan İlköğretim Okulunda eğitime öğleden sonra ara verildi, çocuklar evlerine gönderildi.

PATLAMADA DOĞALGAZ İDDİASI DOĞRU ÇIKMADI

Eskişehir Doğal Gaz Dağıtım AŞ (ESGAZ), parfümeri dükkanında meydana gelen patlamayla ilgili olarak, ekiplerin yaptığı ilk incelemelerde söz konusu binada doğal gaz kullanımının olmadığını ve doğal gaz servis hattının bulunmadığının belirlendiğini bildirdi.

ESGAZ'dan yapılan yazılı açıklamada, ulusal ve yerel basında kentin en kalabalık caddelerinden İbrahim Karaoğlan Caddesi'ndeki bir parfümeri dükkanında meydana gelen patlamanın, doğal gaz sıkışmasından meydana geldiğinin ifade edildiği belirtildi.

''Konuyla ilgili ekiplerin yaptığı ilk incelemelerde binada doğal gaz kullanımının olmadığı ve doğal gaz servis hattının bulunmadığının tespit edildiği'' ifade edilen açıklamada, net bilginin gereken incelemelerin tamamlanmasının ardından kamuoyuna açıklanacağı kaydedildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 526 defa okunmuştur